Kalbimin Sesini Dinliyorum

Sizlerle sevgili Semin Yılmaz’ı “Kalpte Yaşamak başlıklı yazımda tanıştırmıştım. Yaşamını değerlendiren birisi o. Yaptığı şeyleri değerli kılan, yeniliğe açık, yeni yollara korkmadan giren bir kişi.

Onunla yaptığımız sohbette, “‘Yoga kendini geliştirmek değil kendini kabul etmektir,’ der Kundalini Yoga hocası Gurmukh,” diye belirtmişti.

Sonra da eklemişti, “Kundalini Yoga bu konuda bana çok büyük bir farkındalık getirdi.  Enerjimiz sürekli değişiyor. Önemli olan o andaki enerjimizi fark etmemiz. Eğer sinyaller yavaşlamamız yönündeyse yavaşlamak. Mesela benim yavaşlamaya, durmaya ihtiyacım vardı. Ancak inan bana yavaşlamak benim için hiç de kolay bir süreç olmadı. Kendimi başlarda çok tembel buldum. Yavaşlamak, bir şey yapmamak eşittir tembel olmak demekti benim için. Ne zaman yapmaktan ziyade var olmayı seçtim, süreç bana berraklık, denge ve sakinlik getirdi. O zaman işte o ahenk oluşmaya başladı.”

Yakında Semin’in yeni bir kampı var. Sizlere duyurmadan içim rahat edemezdi.

Kalbimin Sesini Dinliyorum, 23-26 Mayıs arasında Intermot Boğsak Motel‘de, Mersin’de olacak. 

Denizin sesi, tuz kokusu yoga ve meditasyon esnasında sizlere eşlik edecek. Unutulmaz bir üç gece yaşayacaksınız.

Azıcık Semin’i size hatırlatmak gerekirse, 2009 yılında, 38 yaşında kariyerine ara vererek, bir çok bilinmeyen ile yeni bir yola çıktı. Tek niyeti “Kendini keşfetmek” idi ve yolu Kundalini Yoga ile kesişti. İlk kez kalbine ve ruhuna gerçekten temas etmiş, ve böylece iç yolculuğu başlamıştı. Yoga ve meditasyonu günlük hayatının bir parçası olarak yaşayan Semin, işin sırrının “Kendinin Ustası” olmak olduğunu söylüyor.

Amacı insanların “sevgiyi” keşfetmelerine yardımcı olmak. Semin’in derslerini üç kelime ile tanımlayacak olursak:  bağlantı, yükseltici ve farkındalık.

Yaşadığı, içinden geçtiği süreç ne olursa olsun kendi tecrübelerini, kendi gerçeklerini tüm açık yürekliliği ile paylaşan Semin ayrıca Nyet Design takıları @nyetdesign markasının da kurucusu ve Radyo Bozcaada’da “Kalpte Yaşamak” adlı programını yapmakta.

Yoga8 Nişantaşı, YogaUni.com‘da yoga & meditasyon dersleri de veriyor.

Program ile ilgili uçuşlar olsun, ücret olsun tüm detaylara direkt kendisinden ulaşabilirsiniz:

semin@kalpteyasamak.com

Instagram: @kalpteyasamak

Leave a comment