Global Wellness Day Kuşadası’nda!

Global Wellness Day

Sizlere daha önce de bahsetmiştim

Bir Türk kadınının kendi sağlık macerası neticesinde başlattığı ve tüm dünyaya yayılan, ücretsiz bir sağlık akımı

Global Wellness Day

Bu sene Türkiye’deki katılımcılar için 8 Haziran, Cumartesi günü saat 15:00-19:00 arasında Kuşadası, Davutlar’da Sevgi Plajı’nda gerçekleşecek.

Kısaca hatırlamak gerekirse, Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy. İlk çıkış noktası, “iyi yaşam herkesin hakkı” düşüncesiyle olmuş.

Global Wellness Day2012 senesinden bu yana 7 kıtada, 130 ülkede Haziran ayının ikinci haftasında kutlanıyor.

Global Wellness Day çerçevesinde organize edilen etkinlikler katılımcılara ücretsiz sunuluyor. Belgin Aksoy Berkin’in başlangıç fikri, iyi yaşamın/wellness’in bir lüks değil, her bireyin doğuştan hakkı olduğu için  etkinliklerin hiçbir zaman ticari olmamasını ve ücretsiz ve halka açık kalmasını hedefliyor.

Dünyada bu hareketi destekleyen pek çok tanınmış kişi var. (Virgin Group Kurucusu Richard Branson, SKYPE’ın kurucu ortaklarından Jonas Kjellberg, ‘The Dr. Oz Show’ programının sunucusu Dr. Mehmet Öz, The Preventive Medicine Research Institute’ün kurucusu, ünlü ABD’li doktor Dr. Dean Ornish,  “Buz Adam” lakaplı sıra dışı dünya rekortmeni Wim Hof,…)

Global Wellness7 Adımda Wellness

* Bir saat yürüyüş yapın
* Daha fazla su için
* Plastik şişe kullanmayın
* Doğal gıdalarla beslenin
* İyilik yapın
* Sevdiklerinizle aile yemeği yiyin
* Saat 22:00’de uyuyun

Kuşadası Belediyesi tarafından desteklenen bu seneki programına geri dönersek, Gem Akcan ile yoga, Baha Cemali ile Body Boost, Ayşegül Demirso ile Zumba, Ebru Karaduman ile Çocuklar Sporda programları ve Kaan Öztürk konseri.

Hepinize şimdiden bol sağlık, bol eğlence diliyorum 🙂

Daha fazla bilgi için: www.globalwellnessday.org
Instagram: globalwellnessday

 

Leave a comment