Genç Çizerler Aranıyor!

Duyduk duymadık demeyin!

Çizimlerinin yayınlanmasını, bir kitabın içerisinde yer almasını isteyen genç çizerler için harika bir imkân doğdu. Hem de sevilen yazar J.K. Rowling ve Yapı Kredi Yayınları sayesinde!

J.K. Rowling’in Türkiye’deki yayıncısı Yapı Kredi Yayınları, yazarın bundan  on yıl kadar önce, kendi çocuklarına uykudan önce anlatmak için kaleme aldığı özgün bir masal Ickabog’u 1 Eylül’den bu yana internet sitesi üzerinden, dizi şeklinde yayımlıyor. Şimdi bu kitap için çocuklara özel bir resim yarışması düzenlendi.

Hayali bir ülkede geçen ve J.K. Rowling’in diğer çalışmalarıyla hiçbir bağı olmayan Ickabog, yazarın metinlerinde sık sık işlenen temaları da içeren tek bir hikâyeden oluşuyor. Çocuklarının çok sevdiği bu hikayeyi Covid-19 salgını döneminde yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında paylaşmaya karar veren Rowling, bunu çocukları, anne – babaları ve çocuklarla ilgilenenleri eğlendirmesi için yapmış

7-13 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlenen yarışmada kazanan resimler kitabın Türkiye baskısında yer alacak.

Kitapta yayımlanacak resimlerin seçim sürecinde yer almayacak olan yazar J.K. Rowling, Ickabog’un satışından elde edilecek olan teliflerin tamamını İngiltere ve dünyada pandemiden zarar gören kişilere yardım eden projelere bağışlayacak.

Bitiş tarihi 23 Ekim 2020 saat 18:00 olan resim yarışmasının başvuruları, çocukların ebeveynleri ya da yasal temsilcileri tarafından yalnızca http://www.ykykultur.com.tr/ickabogyarisma adresinden yapılabilecek.

Haydi bakalım genç çizerler! Sıra sizde!

Leave a comment