Duyurular, Haberler…

Haftanın ilk yazısı başka olacaktı ama birkaç duyurum var size:

Öncelikli olarak, bu Cuma, yani ayın 25’inde saat 16:45’te Etiler, Alkent Bambino Oyuncak’a davetliyiz. Kasım ayı araya giren bayram nedeniyle iyice çabuk geçti sanki. Aynur Hanım’ın da aktivitesiz bir ay içine sinmedi. Ben de eksikliğini hissettim açıkcası. Sonuçta normalde çok daha öncesinden planlama yaparken, bu sefer haydi bu Cuma yapalım dedik.

Bugüne kadar 16:30’da yapıyorduk fakat katılımcılarımızdan bazıları trafikte zorlandıklarını belirtince 15 dakika ileri aldık. Herkese uydurmak zor oluyor ama bunu da bir deneyelim diyoruz.

Bambino AktivitesiNe mi yapacağız? K’Nex kutularının içine dalacağız, ellerimizi kullanacağız, yaratacağız bol bol.

Tanımayanlar için, K’nex bir Amerikan ürünü. Hedefi çocukların yaratıcılığını desteklemek. Parça birleştirmek, tasarlamak, yaratmak ve eğlenmek. Ürünün bir düğün esnasında Joel Glikman’ın elindeki kamışlarla oynamaya başlamasıyla filizlendiğini okuduğumda çok şaşırdım. Ardından mühendislik bakış açısı, teknik detaylar, çarklı sistemler eklendikçe ürünler bugünkü hâlini almış.

Yaş grubumuz 3-7 bu sefer.  Üç ve dört yaşa daha kolayları verilecek, beş, altı ve yediye ise bir kademe ilerisi…

Daha önce bu aktivitemize katılmamış olanlar için ufak bir not: Bambino’da en fazla 10 bızdığımızı ağarlayabiliyoruz. Bu nedenle eğer katılmak istiyorsanız Aynur Hanım’a e-mail ya da telefon aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Bambino Oyuncak: 0212-352 8182 / aynur@bambinooyuncak.com

Haftanın ikinci duyurusu – daha minik olarak – Perşembe günü katılacağım televizyon programı ile ilgili: EVET!!! Çok mühim değilmiş gibi yazıyorum ama içim kıpır kıpır. Sevgili Sibel Arna’nın HTV’deki “Anne” isimli programına konuk olarak katılıyorum bu Perşembe, yani 24 Kasım günü, saat 09:00 itibari ile.

HTV, Ekim ayında Nuri Çolakoğlu önderliğinde kurulmuş bir sağlık kanalı. Digiturk’te 61.kanalda. (Yanılmıyorsam D-Smart’ta da 70.kanalda yayınlanıyor)

Nuri Çolakoğlu kanalın hedefini şöyle özetlemiş:

“Sağlığın her alanında, yediden yetmişe herkese kolay anlaşılan, gündelik dille seslenen, sağlık bilincini geliştiren ve bireyleri belirli bir gelişmişlik düzeyine çıkarmayı hedefleyen bir yayın çizgisi izleyeceğiz.”

Sibel Arna’nın “Anne” programı ise üç bölümden oluşuyor: “Dokuz Ay On Gün” isimli bölümde hamilelik, “Bebeğim Büyüyor” adlı bölümde 0-3 yaş arası bebekler, “Düşe Kalka” bölümündeyse 3-6 yaş arası çocuklar ele alınıyor.

Peki böyle sağlık dolu bir programda benim ne işim var??? (Siz sormadan ben sorayım dedim :))

Programa sağlığın pek çok dalından uzmanlar katılırken, onlara kitap ya da blog yazarları ile ünlü ve deneyimli annelerin eşlik etmesini planlamış sevgili Sibel Arna.

“Amaç hamilelikten altı yaşa kadar annelerin ve anne adaylarının kafasındaki bütün sorulara yanıt bulmak. Ele aldığımız her konuyu tüm detaylarıyla masaya yatırmak.”

diye izah ediyor programdaki hedefini.

Pıt, pıt, pıt atıyor kalbim. Bakalım nasıl geçecek, bir de canlı yayın zaten… Haydi hayırlısı 🙂

Bu arada bugün itibari ile kendimi “Anael”in melekleri Ahun ve Iris’e teslim ettim. (“Aşk Meleğinin Aile Merkezi: Anael” başlıklı yazımda bol bilgi var.)

O program, bu program, verilmiş sözler, bulunulması gereken yerler derken, topu topu on gün ve günde 1.5 saati bir türlü ayıramadığımı fark ettiğim an alarm zilleri çalmaya başladı. Ve bugün nihayet kendimi aşk meleğinin aile merkezinde buldum. İlk bölümü tamamladıktan sonra sizlerle gelişmeleri paylaşacağım. Araştırma uğruna feda ettim kendimi anlayacağınız :):)

Şaka bir yana ilk seansın sonunda neyi net olarak gördüm biliyor musunuz? Uzun bir süredir KENDİM İÇİN KESİNTİSİZ 90 dakika ayırmamışım, ayıramamışım. Çok vahim değil mi bu sizce de? Benden farklı olmadığınızı tahmin edebiliyorum ama bu, durumun vehametini azaltmıyor maalesef…

Şimdi hiç değilse on gün boyunca bunu yapacağım için seviniyorum. Darısı başınıza efendim…

8 Comments

 1. Harika! Harika!! Harikaaaa!!! pıt, pıt, pııııt :) Sevgiler
  Reply 22 November 2011 at 14:46
 2. Esra Demirbilek
  Uyduda sanıyorum çıkmıyor bu kanal :((( nasıl izleyeceğim?? TEBRİKLER DEFNE'CİM !
  Reply 22 November 2011 at 15:55
  • İnternet belki bir seçenek olabilir??? Uyduda yok benim de bildiğim. Çok sağol Esracığım.
   Reply 22 November 2011 at 22:53
 3. Harika :) Perşembe günkü program için bir hatırlatma daha yapar mısın? Sevgiler, Irem
  Reply 22 November 2011 at 17:57
 4. Banu Coruh
  Defnosum, hadi hayirlisi, bence bu baslangic!!! Bol sans!!!
  Reply 22 November 2011 at 21:09

Leave a comment