Çocuklarla İstanbul

Bir grup bızdığın bu hafta okulu yok, diğer bir grup ise haftaya dinlenecek. Çocuklarımızı küçücük yaştan okula yollamaya öyle alıştık ki, bir haftalık bir minik arada bile ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Şubat tatili döneminde sizler için (maalesef sadece İstanbul içindi) Tatil Geliyor başlıklı yazımda birkaç program önerisinde bulunmuştum. Bu sefer bir süredir sizlerle tanıştırmak istediğim İstanbul for Kids‘in Nisan tatili önerilerinden seçenekler sunmak istiyorum.

İstanbul for Kids nispeten yeni bir blog. Kurucusu Pemi Melamet bence harika bir iş çıkartmış. Kendi kızıyla yaptığı güzel ve değişik programları bizlerle paylaşmak istemiş. Ancak yazdıkça yazmış… Blog adeta onu sürüklemiş. Şimdi geldiği noktada çok çeşitli ve gerçekten keyifli seçenekler var. Gözatmanızı öneririm.

İstanbul For Kids

İşte İstanbul for Kids’in Nisan tatili için önerilerinden birkaçı :

Kağıthane-House of Paper ve Bej Kahve

Kağıthane-House of Paper, Karaköy’de mis gibi kağıt kokan İstanbul’lu bir tasarım dükkanı. Dükkanda grafik tasarımcı Emine Tusavul’un tasarladığı, İstanbul’u anlatan ve kağıttan yola çıkarak tasarlanmış kağıt ürünler, özel kâğıtlara basılmış ve unutulmaya yüz tutmuş isim şehir, amiral battı veya adam asmaca gibi oyunlar, çocuklar için de  ahşaptan imal edilmiş oyuncaklar bulabilirsiniz.

“Bej Kahve” ve “Kağıthane-House of Paper” iç içe ve çok keyifli.

Dolmabahçe Sarayı Saat Müzesi

Dolmabahçe Sarayı depolarında tutulan 19. yüzyıla ait Osmanlı, İngiliz ve Fransız saatleri, Dolmabahçe Sarayı`nın Harem Bahçesindeki eski İç Hazine binasında sergileniyor.
Mekanik saatlerin hikayesi çocukların ilgisini çekebilir.

Bu iki seçenek bence harika. Ancak sitede Nisan tatili için başka seçenekler de mevcut. Hepsine bakıp, size hitap edeni seçebilirsiniz 🙂

Herkese iyi tatiller!

Leave a comment