Bambino’da Atık Malzeme Şenliği

“Bambino Oyuncak” Aktivitelerimiz çok şenlikli geçiyor. O kadar çok kişi kafa patlatıyor ki ne yapsak diye… En başta bu sıcacık oyuncak cennetinin melek sahibi sevgili Aynur Çitçi. Her hafta aktivite yapmaktansa, aralıklı fakat akılda kalıcı, çocukları etkileyici bir çalışma olsun diye uğraşıyor. Birlikte ne olabilir, ne yapsak diye fikir alışverişinde bulunuyoruz.

Genelde mutlaka aktiviteyi yürüten bir isim oluyor bizlerle. Eğer bir ürün üzerine yoğunlaşıldıysa o ürünün temsilcisi bizleri yönlendiriyor, yardımcı oluyor. Yok tamamiyle farklı bir aktiviteyi konunun uzmanı ile yapıyorsak, bu kişi bizlerle oluyor mutlaka.

Kafamızda her şey netleşince sizlere duyurma görevi bana düşüyor. Aktivite günü ise herkesten önce Maya ile Bambino’da olup sizleri tek tek karşılıyoruz.

Bir heyecan, bir heyecan 🙂

 

İki hafta kadar önce yine bir Perşembe buluştuk Bambino’da. Önceden herkese duyurduğumuz için, ellerinde atık malzeme poşetleriyle geldiler. Renkli renkli kağıtlar, kartonlar, kurdeleler, düğmeler, …

Hepsini ortaya döktük ve başladık çalışmaya. Bu sefer liderimiz Füsun Hanım idi. Onunla daha önce de Bambino’da “scrapbook” yapmıştık. (Hayatınızdan Kesitler: Scrapbook başlıklı yazımıza mutlaka gözatın.)

Füsun Hanım atık malzemeleri ve Makedo ürünlerini kullanarak harika bir kukla tiyatrosu yarattı. Çocuklar şaşkınlıkla bu tiyatronun ne kadar çabucak oluştuğunu gözlemlediler.

Atık Malzeme Aktivitesi

 

Makedo nedir derseniz: “Red Dot Design” ödülü sahibi bir ürün. Atık malzemeleri birleştirmeye yarayan bağlantı sistemleri içeriyor. Bu sistemler sayesinde çocuklar çevrelerinde bulunan malzemeler ile objeler ve hacimler yaratabiliyorlar. Çocuklar etraflarında bulunan kullanılmayan her türlü malzemeye değer katıyorlar ve onları dönüştürüyorlar. Böylece çevre ve geri dönüşüm bilinci, el becerileri, eğlence ve yaratıcılıkla birlikte gelişiyor.

Peki bunu  ufak bir uygulamayla nasıl yaptırabiliriz? Birer karton su bardağı, renkli kağıtlar ve bol atık kurdele ile tabii ki Makedo bağlantı sistemleri minikler için yeterli oldu.

Sonuç: harika kağıt kafalar ortaya çıktı 🙂

Atık Malzeme

 

Bir sonraki aktivitemizin tarihini de bu vesile ile şimdiden duyurayım, katılmak istiyorsanız mutlaka bize haber verin, takviminize işaretleyin : 20 Ekim, Perşembe günü saat 16:30‘da Alkent Bambino’dayız.

Kontakt Bilgiler: 0212-352 8182 / aynur@bambinooyuncak.com

 

2 Comments

  1. selma
    O kadar çok istiyorum ki bu aktivitelere katılmak ama okuma aktivitesi salı bu da perşembe. Keşke hafta sonu olsa bu aktiviteler. Çocukların biri 16,30 da diğeri 18.00 da okulda çıkıyor ve ben çalışıyorum. Çok katılmak istiyoruuuuuum
    Reply 14 October 2011 at 11:10
    • Cok haklisiniz. Sihirli Sayfalar Kitabevi'nde haftasonu denemistik ama o zaman da pek cok kisiye uymamisti, kimi hafta dogumgunleri, kimi hafta kisa haftasonu kacamaklari ya da aile aktiviteleri derken. Yine de talebinizi her iki tarafa da iletecegim, belli mi olur ben olmasam da kendileri bir haftasonu calismasi yaparlar. O zaman buradan duyurmasi benden :) sevgiler
      Reply 16 October 2011 at 10:37

Leave a comment