4M ile Bambino Aktivitemiz

Söz verdiğim üzere sıcak sıcak rapor veriyorum:

Bir Bambino aktivitesi daha sonuçlandı. Çok heyecanlıydık. Çok mutluyduk. O minicik oyuncak dükkanı çocuklarla doldu. Ortalama yaş aralığımız 6-7 olmakla birlikte, daha minikler de vardı aramızda.

4M harika bir sürpriz yapmıştı. “Robot Party” ve “Fairy Party” kutularından çıkan bisküvi kalıpları ile hazırlanmış kurabiyeler bizi bekliyordu. Bir anne olarak görevim çocuğuma yedirmeden önce ürünün tadına bakmam tabii ki!!! (Yammm, nefis nefis…)

Sevgili Aynur Hanım çocuklara süt ve elma suyu hazırlamıştı. Bızdıklarımız gecikmeli de olsa masanın başına geçtiler. Önce ikindi kahvaltısı edildi, azıcık da sohbet. Çoğunu yaz başından bu yana görmediğimizden hepsinin boylarının ne kadar uzadığına ve ne kadar geliştiklerine şaşırdık açıkcası.

Ardından iki gruba ayrıldılar. Bir grup robot partisi hazırlayacak, diğer grup peri partisi hazırlığı yapacaktı.

Kutuların dolu dolu olduğunu öncelikle belirtmem gerek. Her iki set de sekiz yaş ve üzeri çocuklar için uygun. Bizimkilere biraz yardım gerekti.

Her kutudan ilgili temaya özgün parti davetiyeleri, partiye katılanlara teşekkür kartları, temayla ilintili süsler ve oyunlar çıkıyor. Ve tabii ki kurabiye kalıpları…

Böylece çocuklar kendi partilerine hazırlık yapabiliyorlar. Ayrıca davetiyesinden oyununa, teşekkür kartından süsüne hepsi o minik ellerden çıkmış oluyor. Bence çocukların verecekleri davete kendilerini hazırlamaları, o hazırlık heyecanını yaşamaları ve bunun sonucunu görmeleri açısından harika ürünler. Benim çok hoşuma gitti.

Sekiz yaş uyarısını dikkate almak gerekiyor. Bizimkilerin, bir de kalabalık oldukları için, setleri tamamlamaları bir saati geçti. Hâliyle kıpırdanmaya başladılar, içeri dışarı hareket ettiler. Yine de bir saat boyunca gayet güzel katılımda bulundular.

Siz aynı hazırlığı evde bızdığınızla yaparsanız eminim çok keyifli olacaktır.

Maya’nın Alkent’teki süs havuzuna düşmesiyle günümüz oldukça ıslak bir şekilde sonlandığından, kimseyle doğru dürüst vedalaşamadan oradan ayrıldım. Kızıcığın üzerini değiştirip (yedek kıyafet taşımanın avantajları), marketten uyduruk bir çift turuncu terlikle akşam yemeğine katılabildik. Her ne olursa olsun keyfimiz yerindeydi. Bambino’da harika vakit geçirmiştik. Eh, üzerimizde kuru kıyafetler, terlik de idare eder,… Kim tutar bizi?

Yakında başka organizasyonlarda görüşmek dileğiyle…

5 Comments

 1. Özcan
  Defnecigim, Hem sana hem de Aynur Hanım'a çok çok teşekkürler bu güzel organizasyon için. Esma çok keyif almış. Ben de sonuna yetişip kısa da olsa sizleri görmekten çok mutlu oldum. Gerçekten de yaz yaramış bütün çocuklar büyümüş, kocaman olmuşlar. Yeni aktiviteleri heyecanla bekliyoruzz!
  Reply 21 September 2012 at 12:36
  • Biz de Esma'yı ve seni görebilmekten dolayı çok mutlu olduk Özcancığım. Yakında başka organizasyonlarda görüşmek üzere... Sırada okuma saati olacak herhalde :)
   Reply 21 September 2012 at 14:29
 2. Aynur Çitçi
  Teşekkürler Defne'ciğim, Miniklerimiz çok büyümüşler çok :) Bir saat icinde her biriniz ile sobet edemiyorum, çocuklarla ilgilenemiyorum ama bir saatlik mutluluk bile herşeye değiyor... Dilerim Bambino'yu en kisa zamanda yeni sahibi keşfeder, tüm aktivitelere ben de sizlerle katilir sohbet edebilirim .... Önümüzde ki haftalar da yeni faaliyetler de görüşmek üzere... Sevgilerimle, Aynur Çitçi
  Reply 21 September 2012 at 15:50
 3. Seyda
  Defne cigim, Demek ki o gun islak bir gunmus :)))) Hatirlarsan Zeyno da Maya ile tanisirken 1 bardak suyu ayakkabisina doktu ve gunu yalinayak tamamladi :))) Cok guzel bir gundu En kisa zamanda tekrar gorusmek dilegiyle Sevgiler Şeyda
  Reply 24 September 2012 at 18:20
  • Gerçekten öyle Şeydacığım. Cuma günü de seni görebilmek dileğiyle... Çok sevgiler :)
   Reply 24 September 2012 at 19:34

Leave a comment