13 Ay Sonra

“Dün Kitap Okuma Saatimizin İlki Gerçekleşti!” diye yazmışım 13 Mart 2010 tarihli Olgun Bızdıklar başlıklı yazımda. Şöyle devam etmişim :

“Çocukları bilmem ama bende bir heyecan bir heyecan. Arkadaşlar benimle dalga geçiyorlar. Ama ben bu işi çok ciddiye alıyorum, bir de ön ayak olmuşum, müthiş bir sorumluluk hissiyle bayılmak üzereyim.

Kaç kişi gelecek acaba? 20 kişi falan olursa zor olabilir, dikkat dağılabilir. Birbirlerini iterler çekerler falan… Ayyyy.
Ya az olursa? 1-2 kişi falan… O da çok az olur ama olsun başlangıç için iyidir.

Sonunda Maya’yı okuldan alıyorum. Sevgili arkadaşı Yasemin ile el ele, hep birlikte Sihirli Sayfalar’a geliyoruz. Daha kapıya ulaşma aşamasındayken Mert’in çığlığını duyuyorum içeriden “MAYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!”
Maya’da bir çığlık atıp koşar adımlarla basamakları iniyor. Gören de aylardır birbirini görmemiş iki arkadaş buluştu sanacak. Az önce okul bahçesindelerdi. Ama okul dışında bir mekanda buluşmuş olmanın getirdiği heyecan var sanki.

O an endişelerim, kafamdaki vıdı vıdılar bitiyor ve sonraki anların tadını çıkartmaya başlıyorum.

Pıtı pıtı gelmeye başlıyorlar, anneleri ile bızdıklar. Nasıl şekerler, nasıl heyecanlılar. Çoğu birbirini tanıdığı için sohbet ediyor, kitapları karıştırıyorlar. Tabii ki annelerinden kitap ya da beğendikleri başka şeyleri almalarını istiyorlar. Yani anneler dün bayağı hafiflediler yaptıkları alışverişle yanılmıyorsam :))….”

Sihirli Sayfalar

Böyle devam ediyor anlatım. Heyecanlı ve keyifli bir Defne yazıyor, sizlerle olan biten her şeyi paylaşıyor ki sizler de oradaymış gibi olun.

Geçen Perşembe, yani 14 Nisan 2011 günü, son Sihirli Sayfalar okumamızı gerçekleştirdik yine çok keyifli bir grupla.

Sihirli Sayfalar

Komiktiler her zamanki gibi. Yerlerinde uzun süre oturamıyorlar. Bazen dursak mı diye düşünüyorum, teklif de ediyorum: “Çocuklar sıkıldıysanız bırakalım burada.”

İtirazlar geliyor hemen “HAYIIIRRRRR!!!”

O zaman pazarlık yapıyorum: “Okuyabilmem ve sizin duyabilmeniz için sessiz olmanız lazım.” Minik kafalar sallanıyor, olumlu mesajı alınca devam ediyorum.

Sihirli Sayfalar

Onları kınayamam, büyükler bile okuma yapıldığı ortamda sessiz olunması gerektiğini düşünemiyebiliyorlar…

Okumamızı takiben istedikleri resimleri yapmaları için onları serbest bıraktık. Harika sanat eserleri çıktı.

Devamında Kırıntı keyfi ve evlere dağılma…

Sihirli Sayfalar yakın zamanda piyano ve bale derslerinin verildiği bir sanat mekânı olacak. Eminim çok güzel olacak. Ama ben orayı Sihirli Sayfalarken daha da çok seviyordum. Ne de olsa gönüllü kitap okuyordum. Ayşe ile harika sanat çalışmaları yaptırıyorduk…

Sihirli Sayfalar

Ama olsun, yeni hâli de eminim güzel olacaktır.

Biz önümüzdeki günlere ve o günlerle gelecek güzelliklere bakalım… Önce 20 Nisan, Çarşamba günü İstinye Park Tırtıl Kids’de saat 16:30’da okuma saatimiz var. İngilizce kitaplar okuyacağız. Bence harika olacak!!! Gelebilenleri bekliyoruz 🙂

Ardından, 22 Nisan, Cuma günü saat 17:00’de Alkent Bambino Oyuncak’ta bızdıkların elleri çalışacak. 23 Nisan şerefine Aynur Teyze onlara resim çalışmaları yaptıracak. Bu arada isteyen çocuklar kostüm giyip gelebilirler. Hani vardır ya, bir tek doğumgününde giymiştir, kaç zamandır da tekrar giymek istiyordur. O gün bugündür 🙂

Sihirli Sayfalar

Yalnız benden minik bir tavsiye: bu kostümler bazen çok terletebiliyor. Çocuğunuz kostümlü gelmeyi seçtiyse, yanınızda yedek kıyafet almayı unutmayın…

Bambino’nun on kişilik yeri var. Bu nedenle geleceklerin benimle, hatta daha da iyisi Aynur Hanım ile iletişime geçmelerini öneririm. (Bambino telefon: 212-352 8182 / aynur@bambinooyuncak.com)

Bu hafta çok hareketli. Havaların böyle garip olmasını umursamadan aktivitelere devam…

4 Comments

 1. Tugba
  Biz coook sevdik ama çok her perşembe sanki bir alışkanlık olmuştu her yönüyle.Defnecim go on tam gaz ileri!!!!!!
  Reply 19 April 2011 at 15:50
  • Defne
   Daha nice güzelliklerde buluşacağız Tuğbacığım. Mesela yarın Tırtıl Kids'de :)
   Reply 20 April 2011 at 00:30
 2. Bugünkü Anneysen.com daki toplantıdan sonra bloğunuzu inceledim. Gercekten Cok guZel. Oğlumu buyuturken de bana Cok yardımcı olacak sanırım. Okuma etkinliğinize bayıldım. Oğlum 15 aylık. Keske biraz daha buyuk olsaydı. Kesinlikle sizin diki takipçiniz olurduk. Cok beğendim etkinliğinizi. Supersiniz. Sevgiler, sizinle tanıştığıma da Cok memnun oldum
  Reply 15 May 2011 at 20:51
  • Öncelikle bu kadar kısacık zamanda vakit ayırmanıza hayranlık duydum. Güzel sözleriniz ve düşünceleriniz için ben teşekkür ederim. anneysen.com etkinliği sayesinde sizinle tanıştığım için inanın ben de çok ama çok mutlu oldum. İnşallah ileride elele pek çok faydalı işlere el atarız :)
   Reply 15 May 2011 at 22:14

Leave a comment