Okullar Başlıyor, Aktiviteler Devam Ediyor!

Uzun bir tatilden sonra okuldaki ilk haftamız. Görebildiğim kadarı ile herkes birbirini çok özlemiş.

Tatiller yapılmış, dağlara gidilmiş, müzikaller seyredilmiş, aile ile vakit geçirilmiş,… Onbeş gün nasıl geçecek diyenler bile sanırım “Çabucak geçti” diyordur şu an. (O süre boyunca zorlansalar da…)

Sömestr tatili boyunca “0 km. bızdıklar” aktiviteleri devam etti. Öncelikle geçen yazıda yazdığım gibi Tırtıl Kids’de İngilizce okuma saati başlattık. Ayda bir defa tekrar edeceğiz. Ben size buradan, Tırtıl Kids’de kendi internet sitesinden duyuracak tarih ve saatini.

Sihirli Sayfalar’da okuma saatimiz de devam etti sömestr döneminde. İlkinde ben yoktum ama ikincisinde gelen iki kardeşe kitap okumak büyük bir keyif oldu. Hem onlarla yeni tanıştım, hem de uzakta oturdukları için okul çıkışı okuma saatlerimize katılamayan bu minikler, tatil olmasından faydalanarak Sihirli Sayfalar’a gelebildiler. Sayımız az olunca daha çok sohbet edebiliyoruz. Kitaplar hakkında konuşabiliyor, kitaplarda anlatılanları gerçek hayatta yaşadıklarımızla karşılaştırabiliyoruz.

Cuma günü ise Bambino Oyuncak’taydık. Çok şeker bir grup çocuk, Aynur Hanım’ın hazırladığı “Sevgililer Günü” masasına oturdular. Her yerde renkli renkli ayıcıklar, ellerinde kalp tutanından, süslü süslü giyinmiş olanına kadar.

Aynur Hanım çocuklara harika malzemeler vererek onlardan en sevdikleri kişiye birer kart hazırlanamalarını rica etti. Nasıl olacağı ve kim için hazırlanacağı tamamiyle onların kararı olacaktı.

O kadar keyifle çalıştılar ki… En miniğimiz on aylık Derincik bile abla ve ağabeylerini keyifle çığlıklar atarak seyretti. Aynur Hanım dayanamayıp Derin’i kucağına aldığında “Siz harika bir babaanne olacaksınız!” dedim dayanamayıp. Aynur Hanım gözündeki ışıltılar daha da artarak “Ah o kadar istiyorum ki…” dedi. Buradan oğluna duyurulur 🙂

Harika bir kış gününde, dışarıdaki güneş kadar ışıltılı bir sanat çalışmasını tamamladık.

Bu hafta Cuma saat 5’te, Aynur Hanım PLAYMOBIL’i davet etti. Masanın üzerine dökeceğiz malzemeleri, herkes ellerini çalıştıracak. Bu sefer  10-15 çocuk sığdırmaya niyetli Aynur Hanım. Siz yine de katılmak istiyorsanız önceden bizlere haber verin derim. Playmobil’i seven çok zira.

Bilgi ve rezervasyon için : Bambino Oyuncak : 0212-352 8182 / aynur@bambinooyuncak.com

Leave a comment