Haftanın Beşinci Günü

Biz büyüklere göre hafta Pazartesi başlar, Pazar biter malum. Okula giden miniklerde ise sanki okul günleri haftanın başlangıcını ve sonunu belirliyor. Cumartesi ve Pazar ek günler, keyif zamanı, aile zamanı.

İşte bızdıkların takvimine göre haftanın son günü olan Cumalarımızı galiba artık Bambino’da sonlandıracağız. Çünkü Aynur Teyze mümkün olan her Cuma bir aktivite yapmak istiyor. Duyurusu benden 🙂

Geçen Cuma minik minik geldiler. Maya arkadaşları Elif ve Ceren’e yol gösterdi. Kendinden emin adımlarla ilerlerken “Gelin ben size yerini göstereyim!” diye sesleniyordu.

Bambino’ya ilk giren önce bir şaşırıyor. Nereye bakacağını bilemiyor. Etrafımız oyuncaklarla çevrili. Raflar dolu dolu. Hiçbir boşluk yok.

İlk gelen ekip ile hazırlık yapıyoruz. Çocuklar hamurları paylaştırmaktan, tabaklara dağıtmaktan çok hoşlanıyorlar. Hamur saatimiz erkenden başlıyor sanki.

Aynur Hanım bol bol resim çekiyor, yüzünde gülümsemesi hiç eksik olmadan.

Derken herkes toparlanıyor masanın etrafına.

Solucan, balık, böcek, hayvanlar, harfler, şekiller derken zaman nasıl geçiyor anlamıyoruz. Bızdıklar bir süre sonra kendi yaratıcılıklarını kullanıp kalıpların dışına çıkıyorlar.

Sonra yavaş yavaş masadan kalkmaya başlıyorlar. Zamanı onlar belirliyor. Okuma saatimizde olduğu gibi 20 dakika, bilemediniz yarım saat yeterli oluyor onlara.

Sıra etrafı karıştırmakta.

Aynur Hanım hayatından çok memnun. Miniklerle olmak ona iyi geliyor, bunu yüz ifadesinde, gözlerindeki ışıltıda görüyorum. Gitsinler istemiyor, farkındayım 🙂

Ama işte Bambino’da bir Cuma aktivitesi daha sonlanmak zorunda…

Yakında yine görüşeceğiz nasılsa.

Sarılıyoruz, el sallıyoruz, teşekkür ediyoruz ve bızdıkları kaptığımız gibi Mezzaluna’ya pizza yemeğe gidiyoruz.

Sıra pizzalarımızın nasıl yapıldığını öğrenmekte. Alkent Mezzaluna ekibi bize alışık. Maya’yı ve arkadaşlarını çok sıcak karşılıyorlar. Masamıza kuruluyoruz. Pizza fırını hemen arkamızda. Üç bızdık, üç tabureye yerleşiyor, siparişlerini veriyorlar ve işte eğlence başlıyor. Pizza yapımını seyretmek çok keyifli.

Sabırsızlıkla bekleşiyorlar. Pizzalar hazır olunca nasıl kesildiğini de görüyorlar ve sıra mideye indirmekte…

Cuma günümüz bu şekilde sonlanıyor; güzel bir aktivite, keyifli bir yemek ve sıcacık arkadaşlık,…

Daha ne olsun?


Bu arada yarın (Cuma) yine bir aktivite var Bambino’da. Saat 5’te oradayız.

Bunun dışında sömestr tatili boyunca yine Cuma günleri (4 ve 11 Şubat) saat 11:00’de Bambino sizleri bızdıklarınızla bekliyor. Minik eller çalışacak, üretecek.

Bambino aktivitelerine katılmak isteyenlerin önceden haber vermesini rica ediyoruz – yerimiz küçük, ancak 8-10 çocuk ağırlayabiliyoruz.

Rezervasyon için – Bambino Oyuncak – Aynur Çitçi : 0212-352 8182 / aynur@ bambinooyuncak.com  

2 Comments

 1. Tugba
  Biz istanbulda olursak koşa koşa katılacağız
  Reply 21 January 2011 at 17:15
  • Defne
   Harika olur Tuğbacığım :)
   Reply 21 January 2011 at 23:46

Leave a comment