Bambino’da Bir Cuma

Müthiş bir telefon trafiği…

“0 km. bızdıklar”da  ve “anneysen.com” daki köşemde duyurdum. Bununla birlikte Mayacığın tüm yuva arkadaşları durumdan haberdar. Annelerden mailler geliyor.

“Yeriniz varsa biz gelmek istiyoruz.”

Hemen cevap veriyorum: “Tabii ki, bekliyoruz!”

Ardından çabucak Aynur Hanım’ı arıyorum. Listemiz eksik, yanlış, tutarsız olmasın derdindeyim. Bir de bana haber verenler hemen kontenjana dahil olsun istiyorum. Çünkü Aynur Hanım’ın da telefonu çalıyor aktivitemiz için… Şimdi ben buyrun derim sonra yer dolmuştur falan paniği yaşıyorum anlayacağınız.

Tüm bunların yanısıra sık sık Aynur Hanım ile program içeriği konuşması yapıyoruz. Şunu mu yapalım bunu mu… Hangisi 3-6 yaş için daha uygun. Fikir çok.

Sonunda gün geliyor.

Bir gece öncesinde geç saatlere kadar Bambino’da olan Aynur Hanım bızdıklar için her şeyi hazır etmiş. NIKKEN’in özel havalandırması açılmış (zaten hep açık ama gece de açık bırakmış, iyice tozdan arınsın oyuncaklar diye), ortam sıcacık, her yer oyuncak, rengârenk, ışıl ışıl. “İşte yılbaşı geliyor!” dedirtiyor insana.

Çok erken orada olmamak lazım, şimdi bizim sabırsız minikler beklemekten sıkılmasın.

Saat  16:50 civarı Bambino’dayız. Minikleri Aynur Teyze kollarını açmış karşılıyor. Adeta ışık saçıyor, öyle mutlu.

Bizimkiler hemen etrafı karıştırmaya başlıyorlar. Bu oyuncaçıda her şeyi ellemek sertbest ama kırılacaklar olduğundan biz anneler ara ara müdahale etmeden duramıyoruz.

Sanat aktivitemizi “yap yapıştır.com” ekibi yaptırıyor. Yaklaşık 40 dakika boyunca çocuklar kesiyor, deliyor, yapıştırıyorlar. Ve harika birer yılbaşı kartı yaratıyorlar. Ellerinize sağlık bızdıklar!

Saat 17:45 civarında ufak ufak dağılmaya başlıyoruz. Ama acil işi olanlar dışında kimse oradan ayrılmak istemiyor. İşin enteresan yanı, sadece bızdıklar değil, sanki onlardan da çok biz anneler bakınmak istiyoruz.  Yılbaşı, doğumgünü hediyesi alanlarımız, çocuğuna istediği bir armağanı hemen oradan edinenlerimiz,…

Aynur Hanım hem sorulara, hem paket işine yetişmeye çalışıyor.

Aralık ayı hareketli ay.

Ben Aralık ayını çok severim. Sadece Aralık doğumlu olduğum için değil, renkli olduğu için. Hediye almayı da vermeyi de çok ama çok seven bir kişi olduğumdan mıdır yoksa evimi süsleyip renklendirmekten duyduğum hazdan mıdır bilmiyorum ama senenin bu son ayı bana hep heyecan verir.

Bambino’da düzenlediğimiz bu sanat çalışması da benim için sadece bir sanat çalışması olmaktan çok daha fazlasıydı. Haftanın son iş/okul gününde, haftasonunu kucaklarken, Bambino için bir yenilik, bir hoşluk ve bunların bende bıraktığı o tatlı duygular vardı geçtiğimiz Cuma.

İnşallah daha başka güzellikleri de hep birlikte yaşayacağız.

Teşekkürler Bambino, bize kucak açtığın için…

Teşekkürler anneler, minikleri toparlayıp getirdiğiniz için…

Ve en kocaman teşekkür bızdıklara, harika bir şekilde katılımda bulundukları için…

Bızdıklarla hayat çok daha renkli, çok daha anlamlı. Sizce de öyle değil mi?

Leave a comment