Yoğun Bir Cumartesi Geliyorrrrr!

Bu hafta o kadar çok duyuru var ki hangisinden başlasam bilemiyorum.  Üstelik hepsi de aynı gün gerçekleşiyor: 12 Mayıs, Cumartesi

Öncelikle geçen sene de keyifle katıldığım ve okuma saati yaptığım Kozyatağı Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “Kitap Şenliği” var. 12 ve 13 Mayıs tarihlerinde, Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda düzenlenecek şenlik, bu sene daha da dolu bir program içeriyor. (Geçen seneki organizasyonla ilgili detaylar için: “Kitap Şenliği” ve “Tırtıl Kids’de Okuma Saati Başlıyor başlıklı yazılarıma bakabilirsiniz.)

30 tane yayınevi birbirinden güzel kitap seçenekleriyle bu şenlikte yer alacak. Bununla birlikte gün boyu çeşitli saatlerde yazarlar kitaplarını imzalayacaklar. Ayrıca şenlik esnasında sürekli bir aktivite olacak: yazarlarla sohbet, müzik, folklor gösterisi,…

Her iki günde de saat 11:00 ile 18:00 arasında gerçekleşecek bu harika şenlik esnasında ben de Tırtıl Kids Kitabevi’nden seçtiğim kitaplarla okuma saati yapıyor olacağım. Cumartesi günü saat 11:00 ve 13:00’te okumalarımız olacak. Pazar günü ise bayrağı Enka Okulları Anaokul Kütüphane Öğretmeni sevgili Ebru Büyükçakar’a devrediyorum. Kendisi saat 11:00 ve 15:00’te okuma yapacak. Okumalarımız genelde 3-6 yaş arası için planlanıyor. Ancak kitap okumayı ve hikâye dinlemeyi seven tüm çocukları bekliyoruz!

İkinci duyurumuz ise aralıklarla yazı yazdığım “anneysen.com”dan geliyor ve tüm anne adaylarına hitap ediyor. Eğer hamileyseniz bu organizasyonu kaçırmak istemeyebilirsiniz!

12 Mayıs, Cumartesi günü “anneysen.com” ile Universal Hastaneler Grubu ortaklaşa “Hamilelik Eğitimi” düzenliyorlar. Hem de ücretsiz! Eğitim saat 10:00 ile 13:00 arasında Universal Çamlıca Hastanesi’nde düzenlenecek.

Bu eğitime katılmak istiyorsanız kayıt ve detaylı bilgi için www.anneysen.com internet sitesine girebilirsiniz.

Üçüncü duyurumuz ise “Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği”nden. 12 Mayıs, Cumartesi günü 13:30-19:00 saatleri arasında addresistanbul’da birbirinden güzel doğum fotografları sergisi eşliğinde çeşitli aktiviteler var. Onda Yönetim Danışmanlık’tan Hanzade Acar ile “Her Anne Kendi Evinin CEO’sudur” konulu bir söyleşiye ek olarak,  “Hayat Çocukla Güzel” kitabıyla Banu Özkan Tozluyurt ve ürünleriyle pek çok ebevyn-çocuk odaklı firma organizasyonda yer alıyor.

Anneler Günü’nden önce son derece hareketli bir Cumartesi bizleri bekliyor.

Bu arada Gymboree’nin yardım amaçlı çıkarttığı “Gymboree Annelerinden Çocuklarının Çok Sevdiği Yemek Tarifleri” kitabının da lansmanı aynı gün. Bu kitap projesinde yer almak hem benim, hem de Maya’nın çok hoşuna gitti. Fotograf çekimlerinde çok eğlendik. Size kitapla ilgili daha detaylı bilgiyi ileriki haftalarda vereceğim 🙂

Yukarıdaki programlardan birine mutlaka katılacağınızı düşünüyor, katılım sonrası yorumlarınızı, paylaşımlarınızı heyecanla bekliyorum!

Leave a comment