Yeniden Kurmak // Rebuild

Renkleri, geometriyi, yenilikleri, değişimi sevenler için bugün çok özel bir sergi başlıyor!

KA Danışmanlık’ın yeni ofisine sanatçı Seçil Erel’in “Yeniden Kurmak // Rebuild” sergisi ile bizler de “Merhaba!” diyor olacağız.

Sergi, Sanat Tarihi Uzmanı Nihal Elvan Erturan koordinatörlüğünde oluştu.

Hemen bir dip not: Nihal Elvan Erturan bizim “Burcu ve Berk ile SANAT kitabının uzmanlarındandır. (Övünmek gibi olmasın…)

Seçil ErelSeçil Erel bu sergiyi şu şekilde anlatıyor:

Sorular sormak, cevaplar aramak, olasılıklara bakmak… 

Sanatta zamanla konunun derinliği de artıyor ve anlamlanıyor benim için, aynı yaşamda olduğu gibi. 

Gerçekliği matematikle ilişkilendirip, zamanla ve mekân içerisindeki varoluş biçimlerimizi kendi deneyimleriyle anlatan bir tür ‘hikaye anlatıcısı’ olduğumu düşünüyorum. Yaşam, insana stabilmiş gibi gösterilen fakat asla öyle olmayan bir süreç her birimiz için. Önemli olan ona nasıl yaklaştığımız, nasıl geçirip, günün getirdikleriyle nasıl ilerlemeye karar verdiğimiz… 

Ekipçe, bu sergide farklı dönemlerimden oluşan işleri bir araya getirmek istedik. 

‘Yeniden Kurmak’, çok katmanlılık, çeşitlilik, modülerlik, bütün içinde birim olma, zaman içinde kayma, mekânlar ve aidiyet ilişkisi, haritalama ve varoluş, geri dönüşüm, yapısalcılık ve spontanlık, denge gibi konulara odaklandığım işlerle kurgulanan bir sergi oldu. 

Seçil ErelBu işlerin bir araya gelmesiyle alanımın dışına tek valizle çıkıp tüm hayatımı yeniden kurduğum bir dönemle eş zamanlı olarak, geçmişteki düşüncelerimin ve işlerimin, şimdiki zamandaki sonucunu görmüş oluyoruz. Bu sergi, yeni başlayan dönemime de referans veren bir sunum oluyor. 

Yaşam bana ne kadar anlamlı ama aynı zamanda ne kadar geçici olduğunu öğretti geçtiğimiz süreçte. Gerçeklik kişiye bu geçicilik içerisinde sadece kendine odaklanıp keyif aldığı şeylerle gelişmeyi hatırlatıyor. Dünyanın kaosu ve yapay gerçekliğinden uzaklaşarak… 

Beklentiler, sınavlar, yapılması gerekenler ile kendini bulma arasında her şeyi yıkmak ve yeniden kurmak mı lazım sorusunu sorarken buluyorum kendimi. Evet, tabii, bu bir seçenek…

18 Mart 2018 tarihine kadar açık olan sergi,  hafta içi her gün ve Cumartesi günleri 10.00-16.00 saatleri arasında randevu alınarak gezilebilir.

KA Danışmanlık

Kültür Mahallesi, Körkadı Sok. Güzel Konutlar Sitesi, H Blok,
Kat:3, Daire:15, Ulus / İstanbul
info@kadanismanlik.com  +90 212 278 0097

Leave a comment