Yapılacak Çok Şey Var

Bugün sizlerle birkaç anlamlı kampanya paylaşmak istiyorum. Biliyorum ki sizler etrafınızda olan bitenlere karşı duyarlısınız ve çoğu zaman “Kime, nasıl destek olabilirim?” diye düşünüyorsunuz.

İşte size dahil olabileceğiniz iki güzel çalışma.

TOG Blenderİlk kampanya Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan (TOG). Beymen Blender ile yaptıkları ortak çalışmaya göre, 26 Nisan 2015 tarihine kadar eski kot pantalonunuzu Beymen Blender’a getirdiğinizde, bu pantalonlar TOG tarafından ihtiyaçlılara ulaştırılacak. Siz ise bu çabanızdan dolayı Beymen Blender tarafından ödüllendirilip, kendinize 20% indirimli yepyeni bir kot pantalon alabileceksiniz.

Gerçi biliyorum ki sizler için geri dönüşüme destek olmanın ve ihtiyaçlılara yardım etmenin hazzı hiç bir şeyin yerini tutmaz.

İkinci duyurumuz ise sevgili Doula Anne Esra’dan.

Çocuklar hapsolmasınCezaevlerinde mahkum olan annelerinin yanında, onlar kadar ceza çeken çocukların ele alındığı “İçerde Çocuk Var” projesiyle “Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı”, cezaevi çocuklarına öğrenebilcekleri, eğlenebilecekleri eksiksiz bir anaokulu ortamı oluşturmak, yeşil alanlar yaratarak doğayla tanışmalarını sağlamak, gelişimlerine uygun yemek hazırlanabilecek mutfak inşa etmek ve dış mekân oyun alanı kurarak cezaevi içinde özgür bir yaşam alanı yaratmayı hedefliyor.

Özetle çocukların çocukluklarını bir nebze de olsa yaşamaları için uğraş veriyor.

Cezaevinde doğan ya da annelerinin kucağında parmaklıklar arkasına gelen, cezaevlerinin masum çocukları, hayatlarının en önemli evrelerini yaşıtlarının sahip olduğu birçok şeyden yoksun, olumsuz koşullarda geçiriyor. Oyun oynama ve eğitim almaları gereken zamanlarını annelerinin koğuşunda, çeşitli suçlardan mahkum, yetişkin kadın koğuş arkadaşlarıyla geçiren çocukların, bu süreçte yaşadıkları deneyim, hayatlarının sonraki dönemlerini özellikle ergenlik ve gençlik yıllarını ne yazık ki derinden etkiliyor. Koğuşlar kalabalık olmasın diye her koğuşa sadece bir çocuğun konulduğu cezaevi çocuklarının oyuncak ve kendi yaşıtı oyun arkadaşları yok.

Onlar için yapılabilecek pek çok şey var.

Daha detaylı bilgi için: www.icerdecocukvar.com

Arife Çallıoğlu – İletişim Ofisi Halkla İlişkiler Ajansı
arife.avcu@iletisimofisi.com / 0212-324 8017

Leave a comment