Yalvaç Abi’den Kitap Önerileri

Ne kadar kitap önerisi alsak azdır. Okumak, okumak ve daha çok okumak… Yetmez, yetmemeli. İşte bu nedenle sevgili Burcu Ural Kopan (Yalvaç Abi Kitabevi) ile sizlere Marsık Yayınları’ndan birkaç seçenek sunmak istedik.

Kitaplar Yalvaç Abi Kitabevi’nde satışta.

Adres: Valikonağı Caddesi, Akkavak Sok. Tunaman Pasajı, Nişantaşı / İstanbul

Tel: 0212- 234 9588   

Şimdiden keyifli okumalar diliyorum bızdıklara…

Yağmurcu Prens

Marsık YayınlarıYağmurcu Prens, bulutların üzerinde tek başına yaşayan bir prenstir. Bütün gün bir buluttan ötekine zıplayarak yağmur yağdırır. Ancak bir gün musluklar açıkken uyuyakalır ve acaba ne olur?

Yazan: Gianni Rodari

Çizen: Nicoletta Costa

4-7 yaş

Yazar Hakkında…

1920 yılında İtalya’da doğan Gianni Rodari, çocuk edebiyatına gönül vermiş, 20. Yüzyılın en önemli yazarlarından biridir. 1970 yılında çocuk yayın dünyasının en saygın ödüllerinden biri olan Andersen Ödülü’ne değer görülmüştür. Rodari, eserlerinde çocukların dünyasına ve algılama biçimlerine değişik gözlerle bakmayı sağlar.

Peki ya kitabın çizeri?

1953’te İtalya’da doğan Nicoletta Costa mimarlık fakültesinden mezun olduktan çok kısa bir süre sonra çocuk kitapları resimlemeye başlar.  O günden bugüne çocuk kitapları çizen ve yazan Costa, 1989 ve 1994 yıllarında Andersen Ödülü’ne değer görülmüştür.

TONİNO – Keşke Görünmez Olsam

Marsık YayınlarıTonino o gün okula dersini çalışmadan gitmiştir. ‘Keşke Görünmez olsaydım, böylece öğretmenim beni tahtaya kaldıramazdı,’ diye düşünür. Tam o sırada öğretmenin ve arkadaşlarının aslında kendisini görmediklerini fark eder.

Önce bu durum çok hoşuna gider ama sonra…

Yazan: Gianni Rodari

Çizen: Alessandro Sanna

4-7 yaş

Yazar Hakkında bilgiye yukarıda yer vermiştik.

Peki ya çizer?

1975 yılında İtalya’da doğan Alessandro Sanna çocuklar için öyküler yazıp çiziyor. Çok severek yaptığı resimlerinde farklı teknikler kullanmaya özen gösteriyor.

Marsık YayınlarıSon olarak Burcu bizlere “Çıkart-Yapıştır-Oyna” serisinden “Denizde” başlıklı kitabı önermiş.

Bu serideki diğer çıkartmalı kitaplar “Çiftlikte”, “Kırda” ve “Parkta”.

Yaz dönemine uyumu açısından “Denizde” ilk tercih olabilir belki.

Her kitapta 50 çıkartma ve 8 sayfa poster var.

Çıkartmalı kitaplara bızdıklar bayılıyorlar. Özellikle de belirli bir konu çerçevesinde düzenlenmişse, hem o konu hakkında sohbet edip, hem çıkartmalardan faydalanabiliyorsunuz.

Leave a comment