Tatil Zamanı

Tabii ki sadece okullu bızdıklara 🙂 Ve belki de kaçamak yapabilecek ebeveynlere bir süre tatil olacak hayat.

Bir grup anne-baba, mevsimden dolayı çocuklarını kayağa götürüyor. Çoğunlukla duyduğum yurtdışında kayağın Türkiye’ye göre (özellikle yarıyıl tatili döneminde) çok daha hesaplı olduğu. Bulgaristan, Fransa, Avusturya,…

Yazlık evlerine gidecekler de var tabii. Kışın Bodrum’a ya da Çeşme’ye gitmek, Antalya’da temiz havayı içinize çekmek de keyifli olsa gerek.

Ama bir de işinden ya da başka sebeplerden dolayı bulunduğu şehirden ayrılamayanlar var.

O zaman günlük programlar cankurtaran oluyor. Okul döneminde çocuğunuzu götüremediğiniz sanat faaliyetlerine, müzelere, müzikallere, konserlere götürmek, onunla bu keyfi yaşamak için bulunmaz bir fırsat tatil dönemi.

Bir de ne keyifli biliyor musunuz? Saatlerinizi ortadan kaldırıp, bızdığınızla felekten bir gün çalmak. İstediğiniz saatte kalkmak (yani onun istediği saatte), belki biraz daha yatak keyfi yapmak. Sonra keyifli uzun bir kahvaltı, acele etmeden, “haydi” kelimesini kullanmadan. Kahvaltıyı takiben birlikte ne yapacağınıza karar vermek. İstediğiniz gibi, arzu ettiğiniz zamanda. Saate bakmadan bir gün geçirmek. Yani bir şey yapmamanın tadını çıkartmak. Programsızlığın keyfine varmak.

Şimdi tüm bunlara ek olarak sevgili Pemi’nin “İstanbul for KIDS” isimli sitesindeki yarıyıl tatili için sunulmuş programlara gözatmanızı önereceğim.

http://istanbulforkids.com/konu-basliklari/2012/5984/istanbulda-yari-yil-tatili/ linkini tıklayarak neler yapabileceğinize (maalesef sadece İstanbul için) bakabilirsiniz.

Sitede ayrıca “Yarıyıl” başlıklı bir bölüm var. Oldukça kapsamlı bilgi var. Üzerinde düşünülmüş, emek verilmiş.

Herkese keyifli bir tatil dönemi diliyorum. Eğlencenin, dinlenmenin, bol bol gezmenin iç içe geçtiği unutulmaz bir dönem olsun. Bol bol resim çekin, sonra da harika bir albüm yapın.

İyi tatiller bızdıklar!

 

 

 

 

 

Leave a comment