Tatil Tatil Hey!

Çocuklar için bir tatil dönemi daha geliyor. Bazılarımız başından sonuna programını yaptı, bazılarımız ise programlanmaya çalışıyor. Yoğun tempoda çalışan ebeveynler için tatil dönemi bazen sancılı olabiliyor.

Çocukları onlar işteyken ne yapacak? Kiminle birlikte vakit geçirecekler? İşten ne kadar ayrı kalabilirler? Kalsalar da iki hafta boyunca çocukları nasıl oyalayacaklar?

Bunlar çoğu ebeveynin aklından geçenler.

İdeal programı yapmak bazen gerçekten zor oluyor. Ama pek çok şehirde çocuklar için başkaları sizin adınıza program yapıp, öneriler getirebiliyorlar. Bu bir avantaj. “Bizim zamanımızda” hiç böyle seçenekler yoktu 🙂

Öte yandan, bu tatilin bir bölümünü “sakin” geçirmeyi önereceğim sizlere. Yani gerçekten tek ihtiyacınızın sakin bir köşe ve birkaç saat olacağı, telefonların ve elektronik aletlerin kapatılacağı birkaç saatin sadece bızdığınıza değil, size de çok çok iyi geleceğine gönülden inanıyorum. Bu birkaç saatte ne yapacağınıza siz karar verin. Kitaplarınızı alıp yan yana okur musunuz yoksa keyifli bir oyun mu oynarsınız ya da birer sanat şaheseri mi yaratırsınız tamamiyle size kalmış.

Birbirinizin sevdiği müziği dinlemek, yenilerini keşfetmek, ikinizin de bilmediği konularda kitapları açıp araştıma yapmak (evet, eski usul) da harika birer seçenek bence.

Veya mutfağa girin birlikte. Yepyeni bir şey deneyin. Bakalım nasıl olacak…

Minik maceralar yaşayın birlikte. Hiç gitmediğiniz bir yeri keşfedin birlikte. Ormana gidin mesela. Ya da deniz kenarına… Normalde uğramadığınız bir semtin sokaklarını arşınlayın birlikte. Niye olmasın?

Sömestr döneminde biz mi ne yapıyoruz? İkinci hafta iki tane etkinliğimiz var.

Journey

İlki 3 Şubat, Salı günü saat 11:00’de Journey’de. Bu sefer de iki tane harika etkinliği peş peşe yapacağız. Tam iki saat sürecek.

Sevgili Reysi Kamhi çocukları sanatın güzellikleri içerisine çekecek, keşfetmelerini sağlayacak. Tatlı sanat düşkünü Brownie ise tabii ki gelenleri kuyruğunu sallaya sallaya karşılayacak, kendini sevdirmek için dört dönecek.

İkinci etkinliğimiz ise MerakEttiklerin’de.

O kadar güzel program içerisinde bizim de bir okuma ve kitabın doğuşu etkinliğimiz olacak.

Bir kitabın nasıl doğduğunu öğreneceğiz, eğlenerek kitap okuyacağız ve kendi kitaplarımızı yaratacağız.

Kitap kurtlarını bekliyoruz!

Detaylı bilgi için ilgili link:

http://merakettiklerin.com/atolyeler/tadimlik/defne-ongun-muminoglu-ile-interaktif-okuma

Her iki etkinlik için daha fazla bilgi ve rezervasyon imkânı mekânların kendisinde. Önceden katılımızla ilgili bilgi vermenizi ve aklınıza takılanları sormanızı öneririm 🙂

Son olarak, “0 km.Bızdıklar” ile direkt ilgisi olmasa da, İstanbul’da olan bızdıklar için önermek istediğim harika bir gösteri var: Ice Age Live!

“Buz Devri”nin sevilen karakterleri bu sefer buzda kayıyor ve muhteşem bir gösteri yapıyor olacaklar. Gösteri de müzik, dans, akrobasi, ne isterseniz var. Oldukça etkileyici olacağa benzer.
Ice Age Live

Mekân: Volkswagen Arena

Organizasyon: Pozitif Live

Tarihler: 6,7,8 Şubat

Biletler: Biletix‘te.

Herkese harika bir tatil dönemi dilerim 🙂

Leave a comment