Parmak İzi

Yarın çok elzem bir programınız yoksa, size saat 13:30’da İyi Cüceler’de olun derim.

Parmak İzi – Bir Resim Terapisi Hikâyesi kitabının yazarlarından Elçin Kuzucu yarın İyi Cüceler Kitabevi’nde çocukların resimlerini yorumlayacak.

Parmak İzi – Bir Resim Terapisi kitabı ile ilgili olarak yazarları şunu belirtiyorlar:

Bir Resim TerapisiÇocuk; her dilde, kültürde, dinde, ırkta çocuktur. Kahkahası bulutları aşan, hayalleri balonlara bağlayıp, uçuran… Onları anlamanın belki de en zor tarafı bazen kelimelerdir. Oysa onların tek bir evrensel dili var: resim. Çocukların duygu yüklü dünyasına dokunabileceğiniz resim terapisi tekniklerini, hem altı çocuğun terapi sürecine yerleştirdik, hem de ayrı bir bölümle bu teknikleri siz çocukların dünyasına dokunanlara sunduk.

Duru, Pelin, Efe, Arın, Zehra ve Bora ile bu serüvene sizi dâhil ederken, yolunuzun kesiştiği çocukların dünyasını daha kolay anlayabilmeniz için ayrı bir bölüm araladık. Çocukların çizgileri, kullandıkları renkler, eksik ya da abartılı olarak tasvir ettikleri herhangi bir uzuv; hepsi bilinçaltının birer yansıması.
Boyalarla, fırçalarla, kâğıtlarla, koşulsuz sevgiyle çocuk kalbine dokunan ve dokunmak isteyen anne babalara, öğretmenlere, hayatında kitaplara yer veren herkese…

Kitap ile ilgili bilgilendirici bir yazıyı da buradan paylaşmak istiyorum. Melis Alphan’ın kalemiyle:

Çocukların Anlat(a)madığını Çizdikleri Resimler Anlatıyor

Sıkça çizilen ev, ağaç gibi görsellerin detaylarının ne şekilde çizildiği çocuğumuzun iç dünyasıyla ilgili bize fikir veriyor. Yarın İyi Cüceler’de bu iletişim yolunu keşfediyor olacaksınız.

Size sözcüklerle kendini anlatamayan veya anlatmamayı seçen miniklerinizin çizdiği resimlerle aslında neler anlatabileceğini  öğrenmek ve bunu takiben izleyeceğiniz yolu belirleyebilmek şaşırtıcı olduğu kadar sevindirici de olsa gerek.

Kayıt ve detaylı bilgi için: 0850-8851816 / 0216-939 89 08

Katılımcı Yaş Grubu: 5+

 

 

Leave a comment