Müzik ve Çocuk

Kitap paylaşımlarına devam edeceğim ama arada harika bir buluşmaya yer vermek istedim.

Bir Kitap Lütfen’in Robinson Crusoe 389 ile ortaklaşa düzenlediği “Çocuk Dünyasına Yolculuklar” sohbetlerden bir yenisi “Müzik ve Çocuk” başlığı altında 25 Aralık, Pazar günü gerçekleşecek.

Burcu ve Berk ile… Serisi’nde MÜZİK kitabını hazırlarken, kitabın uzmanları Deniz Baysal ve Murat Evgin ile yaptığımız çalışmalarda bir insanın gelişimini müziğin nasıl etkilediğini örneklerle ele almıştık. Müziğin insana sadece ruhsal açıdan değil, beynin kullanımı ve matematiksel zeka gelişimi açısından da katkı sağladığı pek çok kaynakta zaten belirtiliyor.

Kelimelerden önce bir iletişim şekli olarak kullanılan müzik, insanların duygularını ve ruh halini değiştirebilme, onları bir araya getirebilme gücüne de sahip. Ayrıca insanın kendini ifade etmesinin en etkili yollarından biri.

25 Aralık, Pazar günü saat 15.00’te Robinson Crusoe 389’da (Salt Galata – KAT 4) gerçekleşecek buluşmada müzisyen ve müzik eğitmeni Can Emre Uygan ile çocuk ve müzik konusu irdelenecek.
Çocuklar için müzik dediğimizde ne anlamalıyız? Acaba insan ve müziği birbirinden ayrı düşünebilir miyiz? İyi müzik, kötü müzik var mı? Müziğin çocukların yaşamındaki yeri, önemi nedir? Çocuğun duygusal ve zihinsel gelişimine katkıları neler? Müziğin, çocuğun, sosyal ya da kişilik gelişimine etkisi var mı? gibi sorular ele alınacak.

Vaktiniz varsa kaçırmayın derim!

İletişim-Ulaşım Bilgileri:
Adres: Salt Galata, KAT 4
Bankalar Caddesi 11, Karaköy
0212-334 2200
www.birkitaplutfen.com

Leave a comment