Küçük Kitap Kurtları Buluşuyor

Bugün sizlerle çok özel bir etkinliği paylaşmak istiyorum. Kadıköy Anneleri 15 Nisan, Cumartesi günü saat 18:00’de “5 farklı dilde, 5 farklı kitap” etkinliği düzenliyor olacak. Mekân Mutlu Fil Kitabevi.

Okuma etkinliklerine bence harika bir soluk, bir farklılık.

Küçük Kitap Kurtları Bahar Buluşması’na her yaş kitap seven davetli. Özellikle de farklı dillerde masallar duymak, öyküler dinlemek, şarkılar söylemek ve tekerlemelere katılmak isteyenler bu etkinliğe beklenmektesiniz, bilesiniz 🙂

Bu seferki etkinliğin bir başka sunduğu güzellik ise sizlerin çok özel bir sosyal sorumluluk projesinin parçası olmanızı sağlamak.

Kitap Kurdu Buluşması

Yeniköy Rotary Kulübü tarafından 2011 senesinden bu yana devam eden “Okuyorum Büyüyorum” projesi için toplanacak yardım ile Türkiye genelindeki ihtiyaçlı okulların öğrencilerinin yazarlarla tanışmaları ve onların kitaplarından edinmeleri sağlanacak.

Okuyorum Büyüyorum projesi ile ilgili detaylar için:

Sınıfta Yazar Var  ve 

Okuyorum Büyüyorum yazılarına göz atın derim.

Kadıköy Anneleri’nden ve Okuyorum Büyüyorum projesinde yer alan ondokuz yazardan biri olan Hafize Çınar Güler, bu seferki buluşma sayesinde kitap sever ebeveyn ve çocukların da çorbada tuzunun bulunmasını hedefliyor.

Üstelik tek yapılacak şey 5 TL ve katları şeklindeki bağışların aşağıdaki hesaba Okuyorum Büyüyorum referansıyla gönderilmesi.

TEB – İstanbul Yeniköy Rotary Kulübü IBAN : TR97 0003 2000 0000 0034 991604

Küçük Kitap Kurtları

Peki programda yer alacak kitap okuyucuları kimler?

Dr. Aslıhan Onaran: Attachment Parenting International (API) Türkiye’nin Kurucu Lideri, Amerikan Doğal Ebeveynlik Kurumu API’ın Ebeveyn & İletişim Danışmanı, ZenWorld International Aile Farkındalık Akademisi’nin kurucusu olan çift dilli eğitim uzmanı, ebeveyn eğitmeni,  İngilizce çocuk yogası ve Empati Atölyesi lideri. İçinde yaşadığımız bu dönemde her şeyden çok ihtiyaç duyduğumuz şiddetsiz iletişim konusundaki çalışmaları son derece ilgi çekici. Kendisi İngilizce bir kitap okuyacak.

Angelos Dourlaris: Eolos’un eğitimci olan babası Rumca bir kitap okuyacak.

Deniz Tuna Dalyancı: Terakki Vakfı Okulları’nda Dünya Dilleri Bölüm Başkanlığı’nı yürüten Deniz Tuna Dalyancı, Almanca bir kitap okuyacak.

Simge Konu ÜnsalKendisi Leo Lionni’den “piccolo blu e piccolo giallo” ile İtalyanca okuma yapacak. Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık okumuş ardından İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde Yüksek Lisans yapmış. Ayrıca pek çok yetişkin/çocuk bilim kitabının çevirmenliğini ve redaktörlüğünü üstlenmiş. Yakın bir tarihte Beta Kids’ten ilk İtalyanca çeviri kitabı yayımlanmış.

Burcu Dündar Eren: Küçük Karabalık Anaokulu’nun Müdürü, katılımcılara Türkçe kitap okuyacak.

Tüm bu okumalara ek olarak birbirinden güzel ürünlerin hediye edileceği bir çekiliş de güne renk katıyor olacak.

Küçük Kitap Kurtları

Katılımcı sayılarının önceden belirlenmesi önemli olduğundan, parmak kaldırmanız gerekiyor 🙂 Katılım durumunuzu sayı ve çocuğunuzun yaş grubunu belirterek Kadıköy Anneleri web sitesinde etkinlik sayfasının altındaki yorum kısmına yazmanız önemli. Bu arada Facebook üzerinden açılan etkinlik sayfasına da kayıt olursanız harika olur diyor Hafize Çınar Güner.

Herkese keyifli dinlemeler 🙂

MUTLU FİL KİTABEVİ KADIKÖY ŞUBESİ
Bahariye Caddesi, Süleyman Paşa Sokak No: 14/1 Kadıköy – İstanbul
(Süt Yumurta Reçel adlı kafenin alt katı)
GSM: 0(505) 749 07 89

Leave a comment