Kork-mu-yo-rum!

Hem yaz öncesi dağılmadan son bir buluşma, hem de “Burcu ve Berk ile… “ serisinin yeni üçlüsü ile bızdıkları tanıştırma amacıyla Bambino Oyuncak’ta buluştuk dün akşamüzeri.

Bu buluşmaların benim için özel bir yeri var. Kızıcığın ta dört yaşından arkadaşları ile buluşuyoruz bu tatlı mekânda. Aynur Hanım ise Maya’yı karnımdaykenden bilir 🙂

Özetle, Bambino buluşmaları beni çok öncelere götürüyor, her seferinde mutlu ediyor.

Masanın etrafına yerleştiler yine. Her zamanki gibi 🙂

Bambino OyuncakKitaplarımız rengârenk masanın üzerinde serpiştirilmiş. Dokuz tane oldular artık. Kocaman bir aileler onlar. Her çocuğun önünde farklı bir renk 🙂 Ne mutlu bana.

Önce birazcık kitabın doğuşundan bahsettik. Bir kitap nasıl olur? Hangi aşamalardan geçer de sonunda bizler ona kavuşuruz? Bu konu hepsinin ilgisini çekiyor. Biliyorum. Çünkü çok denedim. Okullarda, yuvalarda, farklı yaş grubundan çocuklara. Aşama aşama bir kitabın oluşumunu dinlemek hoşlarına gidiyor.

Ardından “Kork-mu-yo-rum!” kitabını okumaya başladık. Tekdüze okumayı sevmiyorum ben. Katılım hoşuma gidiyor. Ara ara ben durdukça, sohbet ettik. Hem de ne koyu sohbet. Kolay kolay paylaşılamayacak duygularımızı açığa döktük. Gizli saklı yok. Kimimiz hayaletlerden, hırsızdan, kimimiz karanlıktan, karanlık köşelerden, bazılarımız kedi ve köpekten korkuyordu.

Anlattıkça anlatasımız geldi. Birbirimizin korkularını dinledik. Nasıl üstesinden geldikleri hakkında konuştuk.

Korkularını yenmek için her gece dua eden de vardı, korkularının üzerine gidip yavaş yavaş hayvanları sevmeye başlayan da…

İşin özü, hepimiz insandık. Hepimizin hayat boyu geliştirmesi gereken yönleri olacaktı. Korku da bunlardan biriydi. Üstelik bazı korkular gerekliydi. Onları dinlemek gerekti.

DondurmacciSohbetimizi tamamladıktan sonra, herkes kendi korkularını çizmeye başladı. Kendi korku kitapçıklarımızı hazırladık.

Gün bununla da bitmedi. Bambino Oyuncak’ın hemen yan komşusu, o harika dondurmacıya gittik, yani Dondurmacci’ye.

Dondurma keyfiyle  tamamlanan bir etkinlik en kısa zamanda tekrarlanır mı? Mutlaka!

Duyurularımızı takip etmeyi unutmayın 🙂

Dondurmasız, kitapsız, oyuncaksız kalmayın 🙂

Leave a comment