Kitap, Kitap ve Daha Çok Kitap

Veeee bir kitap fuarı daha başlıyor. 8-16 Kasım tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Kitap Fuarı’nı kitap kokusu, kitap konusu, hikâyeler, anılar, pek çok etkinlik, pek çok imza saati dolduracak.

Toplamda 850 yerli-yabancı yayınevi ve 270 adet etkinlik olacak! Düşünsenize… İsteseniz de hepsine yetişemezsiniz.

Geçen sene imza için gittiğimde, fuarda çocuk kitapları arasında dolaşırken neye elimi atacağımı bilememiştim. Elimdeki iki torba dolusu kitabı zar zor taşırken, minik tekerlekli çantalarla fuara gelenleri takdir etmiştim. Aklınızda olsun 🙂

Kitap Fuarı’nın bu seneki teması “Sinemamızın 100.Yılı.” Fuarın onur yazarı ise Atilla Dorsay. Fuar süresince Atilla Dorsay’ın sinema eleştirmenliği, yazarlığı ve yaşamı üzerine söyleşiler gerçekleşecek.

Fuarın tabii ki yabancı konukları da var. Macaristan onur konuğumuz. Gabriel Garcia Marquez TÜYAP’a katılan konuklardan.

TUYAP2014

Bu sene fuarda “müzik” ve “mutfak” konulu yenilikler de var. 8, 11 ve 15 Kasım günleri fuara gelenleri unutulmaz Türk filmleri müzikleri karşılayacak.

Mutfak bölümünde ise yemek yazarlarının interaktif yemek sunacakları ve söyleşilerin olacağı bir bölüm.

Bızdıklarımız için yayınevleri yazarlarıyla etkinlikler düzenliyor. Çocuk kitaplarına 2. ve 3. salonlarda ulaşabilirsiniz.

Beğendiğiniz yazarların imza gün ve saatleri için ise şu linki tıklamanız yeterli: http://www.istanbulkitapfuari.com/imza.pdf

Bu sene fuarın açık olduğu saatler değişmiş:

Hafta sonu 10:00-20:00 arası (sadece kapanış günü 19:00’a kadar açık)
Hafta içi 10:00-19:00 arası fuar açık olacak.

KAPAKLAR 2Burcu ve Berk ile… serisi ile ilgili bilgi vermeden geçemeyeceğim: Dokuz kitaptan oluşan serinin tamamı, Artemis Standı’nda (Salon 3, Stand 410) kitapsever bızdıkları bekliyor olacak.

Ben ise 13 ve 14 Kasım günleri saat 12:00-14:00 arasında sizlerle tanışmak için standda olacağım 🙂

Yakında görüşmek, tanışmak, sohbet etmek üzere…

Kitap dolu bir hafta diliyorum hepinize  🙂

 

 

Leave a comment