Keyifle Yazıyorum, Özenle Okuyorum

Okumayı ve yazmayı oyuna dönüştüreceklerine ve çok eğlendireceklerine SÖZ veriyorlar!

Atölye Ceres’te 08 Aralık 2012-12 Ocak 2013 tarihleri arasında, her Cumartesi  10:30-12:30 saatleri arasında gerçekleşecek atölye çalışmasından bahsediyorum.

Eğitmen ise sevgili Tülin Kozikoğlu.

Henüz kendisi ile tanışmamışlar için, Tülin Kozikoğlu’nun “Bir Tanecik Oğlum”, “Lili Ve Yedi Çocuğu” serisi kitapları var. Ayrıca kendisi  “Sabah Gazetesi” çocuk kitapları eleştirmeni ve “ALL,forkids” Dergisi yazarlarından.

Atölye Ceres

Keyifle okumak ve özenle yazmak isteyen çocuklar için hazırlanmış bu interaktif atölye çalışması 3.,4.,5., ve 6. sınıf öğrencilerine hitap ediyor. Bu atölye sayesinde çocuklar okumayı ödev olarak algılamayacak. Üstelik yazıyla kendilerini ifade edebilmenin büyüsüne kapılacaklar. Çalışmayı tamamlayan minik yazar adayları birer sertifika alacaklar.

Detaylı Bilgi İçin:

Atölye Ceres – Tuğba Demir / 0212-296 4130 / 0532-325 9718 / tdemir@ceresyayinlari.com

TÜYAP KİTAP FUARI BAŞLIYORRRR!!!

Hazır okuma, yazma, yazar olma derken, çok önemli bir duyuruyu yapmadan geçemeyeceğim: TÜYAP Kitap Fuarı 17 Kasım, Cumartesi günü başlıyor!  25 Kasım, Pazar gününe kadar devam ediyor. Fuar alanı son gün hariç, her gün 10:00-20:00 saatleri arasında açık olacak. Son gün kapanış 19:00’da. Yazarların imza günleri ve pek çok etkinlik ile dolu dolu bir fuar bu. Şehir merkezinden bu kadar uzak olması büyük talihsizlik. Zaten zor okuyan bir millet olarak bu kadar uzağa gidecek kadar istekli insan sayısı oldukça az.

İpek Ongun’un imza günlerini soranlar oldu bana. Ben de bilgileri buradan paylaşayım dedim, herkese faydası olsun diye 🙂

İpek Ongunİpek Ongun “Artemis Yayınevi” standında aşağıdaki gün ve saatlerde kitaplarını imzalıyor olacak:

23 Kasım saat 14:00
24 Kasım saat 16:00
25 Kasım saat 13:00

İmza günlerine ek olarak, 24 Kasım, Cumartesi günü saat 15:00-16:00 arasında Marmara Salonu’nda “Keşke…ler ve iyi…ler” başlıklı bir konuşma yapacak.

Bu arada “Maya’nın Günlüğü” serisinin dördüncü kitabının çıktığını ve tüm dört kitabın düz yazıya ek olarak, el yazılı hâlinin de basıldığını biliyor muydunuz?

Son olarak, benim de destek olduğum “İmza:Kızın” isimli kitabın yazarları da fuarda olacak. Daha önce “İmza: Kızın” başlıklı yazımda da belirttiğim gibi, bu kitap kız çocukların eğitimine destek verebilmek amacıyla hazırlandı. Uzun zamandır çıkmasını bekliyorduk. Nihayet beklenen an geldi!

24 Kasım‘da saat 14:00‘te “Yitik Ülke Yayınları” Standı’na mutlaka uğrayın, “İmza:Kızın” yazarları ile tanışın.

 

Leave a comment