Kahkaha Atmak İster misiniz?

Bugün size iki aktivite duyurusu yapmak istiyorum:

İlki yine harika bir “ANEL Aile Merkezi” organizasyonu: “Kahkaha Yogası!”

Başlık o kadar ilgimi çekti ki sizlerle paylaşmadan rahat edemedim.

(ANAEL’i daha yakından tanımak isterseniz: “Aşk Meleğinin Aile Merkezi: Anael” ve “Taze Taze Arınma Notları” başlıklı yazılarımı okumanızı öneririm.)

“Stresli, bezgin, sıkıntılı ya da üzüntülü müsünüz? Hayatınıza daha çok neşe ve kahkaha getirmek isterseniz ‘Kahkaha Yogası’ yardımcı olabilir.” diyor ANAEL.

“Kahkaha Yogası” üç bölüme ayrılıyor: İlki egzersizler, ikincisi serbest kahkaha ve en sonunda gevşeme. (Laf arasında serbest kahkaha bölümü tam bana göre olsa gerek, kahkaha atmaya ba-yı-lı-yo-rum!)

“Gülme Yogası yetişkinlerin sürdürülebilir, yürekten kahkahaya bilişsel düşünceler katmadan ulaşabildiği yegâne tekniktir.” deniyor. 1995 yılında Hintli tıp doktoru Dr.Madan Kataria tarafından başlatılmış. Bugün 65 ülkede 6000’den fazla kahkaha terapisti tarafından uygulanmaktaymış.

Peki ne işe yarıyor bu “Kahkaha Yogası?”

Şöyle izah ediyor ANAEL:

HAREKET DUYGUYU YARATIR : Beynimizin gerçek ve gerçek olmayan kahkahayı ayırt edemediği, her ikisine de aynı tepkiyi vererek endorfin hormonu salgıladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Endorfin kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar.

STRES SEVİYESİNİ AZALTIR : Diyafram yoluyla nefes alınıp verildiğinde stresi uyaran sempatik sinir sistemi devreden çıkarılır, hücrelere daha fazla oksijen gider ve vücudun enerjisi artar.

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMA ENERJİSİ VERİR :  Ortada bir neden yokken gülebilmek mümkün göründüğünde, en ağır sorunlar bile sakinlik ve olumlu düşüncelerle karşılanabilir.

DUYGUSAL RAHATLAMA SAĞLAR : Bastırılmış duyguların dışarıya vurulması ile deşarj sağlanır.

İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRİR, EKİP RUHU YARATIR : Birlikte gülebilen insanlar beraber daha iyi sonuçlar üretirler.

YARATICILIK VE KONSANTRASYONU ARTTIRIR : Çocukca oyun oynamayı geliştirerek beynin sağ lobunu aktif hale getirir. Öğrenme yeteneğini güçlendirir.

Her derde deva yani 🙂

Denemek isterseniz: 24 Mayıs, 2012 – Perşembe / Saat: 19:00-20:00 arası ANAEL Aile Merkezi’nde.

Detaylı bilgi için: 0212-351 1040 / www.anael.com.tr / info@anael.com.tr

EvcilFest 2012

Sıra geldi ikinci duyurumuza: Haftasonu hayvan severler için önemli bir festival var. Duyduk duymadık demeyin!

26- 27 Mayıs tarihlerinde Ataköy Airport Outlet Center‘da gerçekleşecek. Birçok firmanın yer alacağı, giriş ücreti 6 TL olan festivalde, hayvan severler ve hayvan dostları firmalar, hayvan eğitmenleri ve bu alanda çalışan gönüllüler bir araya gelecek.

“Haysev Derneği”nin desteklediği EvcilFest2012’de: Sokak hayvanları yararına etkinlikler, sahipsiz kedi ve köpeklerin iki gün boyunca yuvalandırılma çalışmaları, yarışmalar, sponsorlardan hediyeler, K9 Arama Kurtarma Köpekleri gösterileri, eğitim seminerleri, Veteriner Bilgi Bankası, ünlü köpeklerin özel showları, barınak gönüllüsü ünlüler ile söyleşi ve imza anları, festival sırasında evcil dostlarımız için ucuz ve indirimli ürünler satın alabileceğiniz Evcil Pazar, yetişkinler için oyun sahası, mini konserler, pet sektöründeki firmaların ürünlerini tanıtacağı özel tanıtım alanları ve daha birçok sürpriz olacak…

Bilet ve Festival gelirlerinden “Haysev”e organizasyon sırasında resmi bağış yapılacak. Festivale destek beklenmekte. Duyurun, katılın.

Etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/159780430816808/

Internet sitesi: www.evcilfest.com

2 Comments

  1. Ozcan cansever
    Defnecigim, Kahkaha yogasi benim cok merak ettigim bir aktiviteydi ve Anael'de uygulandigini ogrenince denemeye gittim. Iyi ki de gitmisim, bir saat boyunca sinirsizca guldum. Her turlu sartlanilmis davranistan ve dusunceden uzak, keyfimce guldum ve guldukce gulesim geldi. En guzel yani da etkisini takip eden gunlerde de hissetmen, resmen vucudumdaki gulme salterini acti.
    Reply 28 May 2012 at 23:46

Leave a comment