KAÇUV ile El Ele

Yine bir anneden gelen destek. Yine çocuklara yönelik.

Hepimizin işin bir yerinden tutsak, becerilerimiz, imkânlarımız, vaktimiz yettiğince destek versek…

Başkalarına yardım eli uzatmanın mutluluğunu yaşayacağız.

“Tutumlu Anne” Özden Pusat, bu fikir ile yola çıkmış. Profesyonel hayatı geride bırakıp, çocuklar için farklı, aynı zamanda da işe yarayan bir şey yapma amacıyla hem www.tutumluanne.com’u kurmuş, hem de KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) ile işbirliğine gitmiş.

“Tutumlu Anne”, çocuğunuzun kullanılmayan, artık ihtiyacınızın olmadığı ve evde fazlalık yapan bebek ve çocuk eşyalarını satabileceğiniz bir platform. Ya da bunun diğer kanadı olarak, ikinci el, az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış eşyaları ucuza alabileceğiniz bir kanal. Son derece güvenli bir satış kanalı olmasına özen gösterilmiş. Gerek ürünlerin kalitesi, gerek ödeme sisteminin hem alıcıyı, hem satıcıyı kollayabilmesi için bayağı uğraş verilmiş.

Peki, KAÇUV nerede devreye giriyor? www.tutumluanne.com sitesinde gerçekleşen her satışın 1%’i KAÇUV’a bağışlanıyor. Bununla birlikte arzu eden ebeveynler, yaptıkları satışı da KAÇUV’a yönlendirip, ek katkıda bulunabiliyorlar.

KAÇUV’u biraz tanıyalım mı?

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ve hekimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuş.

Kuruluş amacı ebeveynlerinin maddi sorunları dolayısıyla kanser tedavileri aksama riski taşıyan 0-17 yaş aralığındaki çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak. (Burada umut verici haber, çocukluk döneminde ortaya çıkan kanserler türlerinin 80%’inin tedavi edilebilir nitelikte olması.)

Vakıf, uzun süren tedavilerde bir ihtiyaç hâlini alan “aile evleri”ni ve tedavi merkezlerinde bilgisayar destekli modern bir oyun odası kurmuş. Gönüllülerle yürütülen eğitim ve sanat atölyeleri ise, çocukların gelişimini desteklemeye yönelik.

29 Eylül, Pazar günü bilmek isteyeceğinizi düşündüğüm, kanserli çocuklara destek amaçlı önemli bir organizasyon var. 

kacuvNehir’in Adımları Koşusu:  3,5 yaşında kanserden hayatını kaybetmiş minik Nehir’in annesi tarafından kurulan “Nehir’in Çocukça Yaşam Gönüllüleri”,  bu sene ikinci koşusunu gerçekleştirecek.  Bu koşudan elde edilecek gelir ise KAÇUV’a bağışlanacak. Böylelikle daha fazla çocuk tedavi görebilecek, daha iyi şartlarda yaşayabilecekler.

Ne kadar çok katılım, o kadar iyi.

Detaylı bilgi için: halil.yapici@kacuv.org 

 

 

Leave a comment