İyi ki Doğdun STET!

Geçenlerde bir doğumgünü partisine davetliydim. “Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu” Derneği birinci yaşını doldurdu. Geçen sene kuruluş aşamasından tanıyorum onları. Hedeflerini, yaptıklarını ve yapacaklarını çok yakın buluyorum kendime.

Başkanları Ayşe Tolga’yı siz sanatçı yönüyle tanırsınız muhtemelen. Benim çok farklı paylaşımlarım oldu bu sıcak, enerjik insanla.

Başkan Yardımcısı sevgili Banu Özkan Tozluyurt “İmza:Kızın” kitap projesinin mimarlarından. (Bakınız: İmza:Kızın)

Derneğin eğitimlerine el atan sevgili İlkiz Özcan Sönmez ise bizlerin konuğu olmuştu burada. (Bakınız: Sosyal ve Duygusal Gelişim)

Anlayacağınız genç, bilinçli, elini taşın altına koymaktan çekinmeyen dokuz kişilik bir ekipten oluşuyor STET.

Ayşe Tolga’nın kısaca özetlediği gibi, onlar insanlara balık tutmayı öğretiyorlar. Kadınlara hayatlarını iyileştirme ve kendi çözümlerini bulabilme yetisini kazandırmayı amaçlıyorlar.

Bunu yapabilmek için de ilk adım Banu Özkan Tozluyurt’un ‘Hayalime Dokun’ eğitimi. Kimlere veriliyor bu eğitim?

*Hiç çalışmamış ancak artık çalışmak isteyen kadınlar

*Kariyeri olup, çocuğunu doğurduktan sonra iş hayatına ara vermiş,  8-10 senedir profesyonel anlamda çalışmayan kişiler.

*Şu an aktif olarak çalışsa da aklındaki iş farklı olan, değişik hayalleri olan kişiler.

İşte bu eğitimde amaç, sizi çok ilerilere götürmek. Gerçekten ne istiyorsunuz kendiniz için? Kendinizi nasıl, nerede, ne yaparken görüyorsunuz? Hayatınız nasıl? Eviniz, yaşadığınız ortam nasıl? Sağlığınız nasıl? Arkadaşlarınız, aileniz ve diğer kişilerle ilişkileriniz nasıl?,…

Tüm bu soruları kendinize engel koymadan cevapladığınızda hayattan asıl beklentinizin ne olduğunu (bir uzmanın desteğiyle) görebiliyorsunuz. Şimdi tek yapmanız gereken harekete geçmek. STET size yardımcı olmaya hazır.

2013 senesi için planlar çok. Pek çok eğitim, zirve, yarışmalar, panayırlar,… Hepsi çocuklar ve onları yetiştirecek anneleri için.

STET’e istediğiniz gibi yardımcı olabilirsiniz. İster ofis kanadında, ister eğitimci olarak, ister kendi uygun gördüğünüz şekilde. Kocaman bir kalbiniz varsa, bol da hayat birikiminiz varsa bence STET’e kendinizi tanıtın. Onları bir tanıyın. Bakalım neler olacak…

Kontakt Bilgileri:

Tel.: 0212-323 0327 / ayse@stetdernek.org /www.stetdernek.org

Leave a comment