İmza: Kızın

Sevgili İlkiz’den (“Anne baba okulum”) geldi ilk mesaj, böyle bir projeye destek olur muyum diye. Söz konusu olan destek olmak, yardım eli uzatmak olunca akan sular duruyor. Ama bir yandan da yapılacak işe inanmam lazım ki sizlere aktarabileyim. Kullanılan kanalların temiz ve verilen mesajın net olması lazım.

Darüşşafaka bursuyla okuyan kız çocuklara yardım eli uzanıyor bu sefer. Bir kitap hazırlanıyor, el birliğiyle, omuz omuza. Babanıza bir mektup yazıyorsunuz. İçten, samimi. Ne varsa döküyorsunuz, iyisiyle kötüsüyle, içinizden geldiği gibi. Sizi yargılayacak kimse yok. (Babanız hariç :))
Belki de söylemek isteyip söyleyemediklerinizi yazıyorsunuz, belki bir şiirle duygularınızı ifade ediyorsunuz.

Sonra bu mektuplar toplanıyor, bir kitap oluyor ve satışa çıkıyor. Nerelerde mi? Tüm seçkin kitabevlerinde.

Nasıl çıkmış bu proje? İki blogger annenin aklına gelmiş. Selgin Biber ve Esra Aylin Akalın lise arkadaşları. “Haydi tüm lise grubumuzla birlikte çocuklara kalacak bir kitap hazırlayalım.” diyorlar. Sonra sadece kendi çocuklarına değil, başka çocuklara da fayda sağlaması açısından bunu sosyal sorumluluk projesine çeviriyorlar. Lise grubundan ümitleri pek olmayınca, akıllarına blog yazarları geliyor.

Projeyi genişletmek ve okunurluğu arttırabilmek için tanınmış isimlere de duyuruyorlar. El birliği ile oluşacak kitabın ekibine yine bir blogger olan Banu Tozluyurt katılıyor. Canla başla çalışıyorlar ve çalışmaktalar.

Ben bu harika projede seve seve yer alacağım.

Eğer sizin de ilginizi çekiyorsa ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, Banu Tozluyurt ile banuduru@gmail.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Önemli Not: 15 Nisan 2012 son tarih!


Nuh’un Gemisi 23 Nisan’da Van’da

Bir kampanya da sevgili Pemi’den (İstanbul for kids) geldi.  St.Joseph Lisesi’nde Van depreminden etkilenen çocuklara moral desteği olabilmesi açısından bir peluş oyuncak kampanyası düzenlendi. 15 Nisan’a kadar devam edecek bu yardımlaşma kampanyası için okulun bahçesine sembolik olarak Nuh’un Gemisi yerleştirildi. Oyuncaklar burada toplanacak.

İster bireysel, ister okul olarak katılmak mümkün.

Yapmanız gereken, seçtiğiniz peluş oyuncağı kolileyip, “Gönderen” bölümüne isminizi (ya da kurum ismini) yazıp,”Nuh’un Gemisi Projesi – St.Joseph”, St.Joseph Lisesi, Dr.Esat Işık Caddesi, 66/11, 34710, Kadıköy – İstanbul adres detayıyla yollamanız.

Haydi bakalım, kimimiz kalem-kağıtla masa başına, diğerlerimiz peluş oyuncak avına 🙂

2 Comments

  1. devrim
    süper süper:))
    Reply 3 April 2012 at 00:07
  2. çok ince bir fikir, bravo:)
    Reply 9 April 2012 at 14:58

Leave a comment