İlham Veren Kızlar Aranıyor

Çok güzel ve çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi başlıyor.

Öncelikle bir kız annesi olduğum için duyunca çok etkilendim. Ama bunun da ötesinde ülkemizin, insanlarımızın gelişebilmesinin belki de ilk adımı olan eğitimli kadın sayısının artışına farklı bir nefes getirecek olması beni heyecanlandırdı.

Her şey çocuklukta başlar malum. Eğitim, sosyal hayata tutunma, özgüven, kendi farklılıklarıyla mutlu olabilme,  becerilerini bir üst noktaya taşıyabilme gibi unsurlar bizlerin şekillenmesini sağlar. Hayata bakış açımızı oluşturur.

“Kız gibi…”

Bu iki kelime yanyana geldiğinde cümle nedense çoğunlukla olumsuz bir hâl alır.

“Kız gibi top oynuyor”

“Kız gibi ağlama”

“Kız gibi koşuyor”

İşte bu proje “Kız gibi” olmanın ne kadar güzel olduğunu, kızların yeteneklerinin ne denli kıymetli olduğunu vurgulamak için ortaya çıkmış. Yurt dışında da benzer bir çalışma yürütülüyor.

Bunun için 6-12 yaş arasında, tüm kız çocuklarına ve ailelerine ilham verecek kız çocukları aranıyor. Kendini özgün bir şekilde ifade edebilen, Bilim, sanat, spor ya da çok farklı bir dalda koşulları ne olursa olsun beceri ve yetenek göstermiş, kendini kanıtlamış kızların başvurması bekleniliyor.

Amaç bu kızlar sayesinde tüm kızlara örnek oluşturmak, destek olmak, kısaca ilham vermek.

Proje kapsamında seçilen “süper” kızlara destek verilecek, yurt çapında ebeveynler kız çocukların gelişimi konusunda eğitilecek, kısaca her kız çocuğunun becerisinin ortaya çıkarılması için bir dizi çalışmalar yapılacak.

Bu seçim için aday göstermek isteyenlerin ilk yapacağı ise aşağıdaki mail adresine mesaj yollayarak kendilerini tanıtmak.

keretliipek@gmail.com

Gelişmeleri ben de sizler gibi merak ve heyecanla bekliyor olacağım  🙂

2 Comments

  1. Eylül
    Merakla bekliyoruz. Tiyatro'yu çok seviyor.Ritim cinastikci eylül çok akıllı ve zeki böyle bir proje de sizinle olmak isteriz.
    Reply 5 September 2015 at 11:02
    • O zaman bol şans diliyorum :) Katılım için yazıda verilen mail adresine katılım arzunuzu iletmeniz gerekiyor. Sadece bilgi olması açısından, bu çalışmayla benim direkt ilgim yok ancak içeriği ve amacı çok hoşuma gitti. O nedenle sitede yer verdim :)
      Reply 11 September 2015 at 17:09

Leave a comment