Homecoming’e Bir Kitap Getir!

0 km.Bızdıklar’ı okuyanlar çok net biliyor, yardım çalışmalarına olan hassasiyetimizi. Doğru yere ulaşan, işe yarayan, gerçekten faydası ve sürekliliği olan çalışmalar bizim için çok kıymetli.

Özellikler de eğitimle ilgiliyse, içerisinde okumak, yazmak, öğrenmek ve gelişmek varsa elimden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyorum.

Şimdi de yepyeni bir çalışmanın ilk ayağına şahit olmaktan ve sizlerle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum.

SEV Yayıncılık, 17 Mayıs’ta Tarsus Amerikan,Haziran’da Üsküdar Amerikan ve Aralık’ta  İzmir Amerikan Liseleri’ndeMezun Buluşmalarına / Homecoming’e bir kitap getir!” sloganıyla harika bir yardım kampanyası başlatıyor.

“SEV Yayıncılık” deyince belki bilmeyenler olabilir. Ama “Redhouse” daha tanıdık gelir 🙂 “Redhouse Sözlük”, “Redhouse Kidz”, “Redhouse Kültür-Turizm” ve “Redhouse Eğitim-Öğretim”  eğitime farklı açılardan destek oluyor.

“Redhouse Sözlük” ve “Redhouse Eğitim-Öğretim”, dil odaklı çözümler sunarken, “Redhouse Kidz” birbirinden güzel, içeriği dolu dolu çocuk kitaplarıyla karşımıza çıkıyor. “Redhouse Kültür-Turizm” ise adından da anlaşılacağı gibi seyahat ve gezi konulu eserler yayınlıyor.

sev_yayincilik_logoSEV Yayıncılığı tanımadan önce onların çocuk kitaplarına bayılıyordum ben. “Redhouse Kidz” gerçekten kaliteli, içeriği dolu kitaplar çıkarıyor. Aytül Akal, Tülin Kozikoğlu, Aysu Berktay Özmen, Temel Karataş, Yıldıray Karakıya, Arslan Sayman yazarları arasında. Çeşitli kitabevlerinde yaptığım okumalarda, içeriklerini beğendiğim için “Redhouse Kidz” kitaplarından pek çok defa okumuştum.

Gelelim yukarıda bahsettiğim sosyal sorumluluk projesine…

“SEV Yayıncılık”, bahsi geçen okullarda, belirtilen “homecoming” tarihlerinde, “Homecoming’e Bir Kitap Getir!” duyurusuyla hem okumakta olan öğrencilere, hem de mezunlara çağrı yapacak.

Okullarda kurulacak özel bir alanda “homecoming” öncesinde öğrencilerden, mezun buluşma gününde ise mezunlardan okula bir adet kitap ile gelmeleri istenilecek. Evden kitap getiremeyen ya da bunu tercih etmeyenler, SEV Yayıncılık standından kitap temin edip, bu projeye destek verebilecekler. Kitapların 4-18 yaş aralığına hitap etmesi isteniliyor.

Peki kitaplar nereye bağışlanacak? Her okulun kendi bölgesindeki ihtiyaçlı bir okula. Bu okulları ise Milli Eğitim belirliyor.

Kitapları bağışlayan kişilerin isimlerinin kitaplarda yer alması planlanıyor. Böylece kitapları edinen öğrenciler kimin o kitabı hediye ettiğini de öğrenmiş olacak.

Bununla birlikte, okumakta olan öğrenciler gerek kitap desteği vererek, gerekse etkinlik günü standa ve gelenlere yardımcı olarak, böylesine özel bir sosyal sorumluluk projesinde yer alabilecekler. Gençleri bilinçlendirme anlamında da bence son derece etkili bir çalışma olacak.

Bir ihtiyacı gidermede katkıda bulunmak gibisi yok… Her gencin bu mutluluğu hissetmesi bence çok önemli.

Belki de bu sosyal sorumluluk projesi diğer okullara sıçrayacak. Oradan tüm Türkiye’ye yayılacak. Ve bir bakmışsınız, hiç tahmin etmediğimiz yerlerde kütüphaneler kurulmuş. Elden ele kitaplar dolaşmış. Ne güzel olur değil mi?

4 Comments

 1. Eski Toprak
  Bir başka güzellik daha...Kutluyorum. Hele de böylesi hüzünlü bir günde iyi geldi.
  Reply 14 May 2014 at 10:30
  • Yazıyı dün yayınlamıştım ama üyelere otomatik duyurusu bir gün sonra gidiyor. Aslında günün konusu bu değil tabii... Bugün insan Soma'dan başka şey düşünemiyor...
   Reply 14 May 2014 at 16:11
 2. irem
  çok güzel kampanya ben bu kampanyaya yardım etmek istiyorum nasıl yapabilirim istanbul da yaşıyorum ve 15 yaşındayım nasıl katkı da bulunablirim
  Reply 14 May 2014 at 19:50
  • Sevgili İrem, ilgin için çok teşekkürler. SEV Yayınları aynı kampanyayı İstanbul'da Üsküdar Amerikan Koleji'nde Haziran ayında yapacak. Duyurusunu yine buradan yapacağız. İstersen ona katkıda bulunabilirsin. Ya da şu ara SOMA için çok güzel kampanyalar var. Onlardan birine kitap ile destek olabilirsin. defne@sifirkilometrebizdiklar.com mail adresinden bana ulaşabilirsin. Sevgiler :)
   Reply 20 May 2014 at 14:58

Leave a comment