Hayalime Dokun

Ülkemiz gelişemeyen, gelişmeyi bir tarafa bırakın gerilemekte olan bir hâl içerisinde. Bir ülkenin ileriye gitmesindeki en önemli etkenlerden biri EĞİTİM. Kızların ve erkeklerin eğitimi, annelerin, kadınların eğitimi… Eğitim söz konusu olunca şahsen kabul edemediğim bazı yaklaşımlar var:  “Benim yaşım geçti.”, “Ne yapacağımı bilmiyorum, o yüzden bir şey yapmıyorum.”, “Amaaaan ben ne yapabilirim ki…”,… Çünkü bu düşüncelerle sadece ve sadece kendimizi kısıtlıyoruz. Kendi kendimize engel oluyoruz. 

İşin başı ne istediğini bilmek. İşte bu nedenle, bu yazıda sizlere öncelikle ne yapmak istediğinizi keşfetmenizi sağlayacak bir eğitimi duyurmak istiyorum. Biliyorum yine İstanbul’da. Gönlüm başka şehirlerden de güzellikler paylaşmaktan yana. Bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum. Buradan sizlere açık çek. Yazın, bana mail atın. Değerlendirelim, yer verelim. 

Gelelim duyurumuza: Kadıköy Belediyesi, Kozyatağı Kültür Merkezi’nde 22 Mayıs 2014, Perşembe günü 11:00-13:00 saatleri arasında harika bir konferans var!

Yönetim Danışmanı / Eğitmen Banu Tozluyurt ile “Pozitif Kadın Konferansı.” 

Ülkemizde yaşayan farklı eğitim ve gelir seviyesindeki kadınların hayattan beklentilerine ve hayallerine yönelik farkındalık kazandırmak ve mevcut durumlarını irdeleyerek, kendilerine bir yol haritası çıkarmalarını sağlamak amaçlanıyor. İşin en başı bu zaten. Ne istediğini bilmek, belirlemek. Sonrası daha kolay geliyor. 

  • Yaşam amacımı bulamıyorum, bir vizyona ihtiyacım var!
  • Kendimi daha değerli ve önemli hissetmek istiyorum!
  • Anne oldum, işi bıraktım ama evden çalışmak istiyorum, ne yapabilirim?
  • Yıllar önce iyi bir üniversiteden mezun oldum ama hiç çalışmadım, şimdi iş hayatına başlamaya korkuyorum!
  • İş arıyorum, bulamıyorum, acaba yanlış bir şey mi yapıyorum?
  • İşyerinde hep kendi işimi yaptığımı hayal ediyorum, ama nasıl yapacağımı bilmiyorum!

diyorsanız, bu konferansı kaçırmayın. Hem de ücretsiz.

Yer: Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi

Bayar Caddesi Buket Sokak No:16/1 34742 Kozyatağı/İstanbul  (Kozzy AVM yanı)

 Tel: 0216. 658.00.15

Leave a comment