Harika Aktiviteler, Mutlu Bızdıklar

Sözüm söz, en son düzenlenen Bambino aktivitesini sizlerle paylaşacağım bu yazıda.

Herkes her programa katılamayabilir, çok doğal bir şey bu. Hepimiz bir koşuşturma içerisindeyiz, mesafeler uzak, vakit dar. Ancak benim önerim mümkün olduğunca çocuklarınıza kitap ve sanat sevgisini aşılamanız.

Küçüklükten edinilen alışkanlıklar bir yaşam şekline dönüşüyor. Sağlıklı beslenmek gibi. Ara öğün olarak bisküvi ya da çikolata yerine havuç veya elma yiyen çocuk, ileride bu alışkanlığını devam ettirebiliyor. Benzer şekilde resimle, el işleriyle, kitaplarla arkadaş olan minik, boş zamanlarında bilgisayar oyunlarındansa bu tarz çalışmalara yönlenebiliyor, kitap okumayı tercih edebiliyor, yanında kitap taşımadan sokağa çıkmıyor.

Biz ebeveynlerin öyle çok sorumluluğu var ki, başa çıkmak çok zor, farkındayım. Ben de bunu çok net yaşıyorum. Bu durumda öncelik belirleyebilmek çok önemli. Spor, sanat, kitap,… Aydın bir Türkiye ancak bu yolla oluşabilir diye düşünüyorum. Küçücükten başlayarak, ev ortamında da bunu hissederek… Şimdiden hepinizin ellerine sağlık 🙂

Bambino’da geçen Cuma, yani 13 Mayıs’ta harika bir aktivitemiz vardı. Duyurusunu “Bambino Aktivitesi Geliyor!” başlıklı yazıda yapmıştım. Canenco markalı ahşap maketleri ilk defa deneyecektik.

Bu aktivitemize talep oldukça fazlaydı. Sınırlarımızı zorlayarak 12 çocuğa yer açtık. Biraz samimi bir şekilde oturdular anlayacağınız 🙂 (Aynur Hanım’la bir dahaki sefere 10 çocukla kalalım diye konuştuk aktivitenin ardından. Bu nedenle katılacağınızı bizlere vakitli haber vermeniz çok önemli oluyor.)

Bambino Oyuncak'ta çocuklarla Canenco maketleri yapımı

 

Bu harika maketler minik paketlerde. İçlerinde açık renk ahşap bir plaka var. Bu plakada yer alan parçaları çıkartmanız gerekiyor – biraz yap-boz parçaları gibi yani. Ayrıca paketlerde çeşitli renklerden oluşmuş birer boya seti ve fırçası var. Tüm bunlara ek olarak da minik yapıştırmalar ve bu yapıştırmaları uygulayabilmek için gerekli çubuk var.

Bu set aslında tatillerde kullanmak için çok güzel bir seçenek. Alın birkaç adet, her gün farklı bir maket yapın. Biz fil yaptık. Ama salıncak, zürafa, yatak odası gibi seçenekler de var. Hepsi birbirinden güzel.

Tek sıkıntımız plakalardan çıkarttığımız parçaları uygun şekilde birleştirmek oldu. Ama sanırım zamanla el alışkanlığı ile kolaylıkla yapıyor insan. Fakat 3-6 yaş için kesinlikle zor. Yine de son aşamadan bir önceki boyama bölümü hepimizi mest etti. Çocuklar keyifle fillerini boyadılar. Boyalar kuruduktan sonra (bu birkaç saat sonra ancak oluyor, hatta biz ertesi gün yaptık) pakette gelen stickerlar ile filinizi süsleyebiliyorsunuz. Son görüntü harika oluyor.

İşte bir güzel aktivite daha böyle sonlanıyor Bambino’da. Gelecek aktivitelerin duyusunu yine buradan yapacağız. Bizi mutlaka takip edin:) (Bunun en kolay yolu 0 km. Bızdıklar’a üyelik, biliyorsunuz değil mi?)

2 Comments

  1. irepkrep
    Defnecim keyifle takip ediyorum yazılarını, ellerine sağlık. Canenco markalı aşhap maketler bir süredir her iki oğulumunda en favori sanat aktivitelerinden. Hatta şunu söyleyebilirim ki 4 yaşındaki küçük oğlum ilk aldığım maket ile 1 tüm gün geçirdi. Sonuç biraz et kalınığında boya tabakası oldu ama olsun, kendisi çok keyif aldı. sevgilerimle.
    Reply 20 May 2011 at 13:04
    • Bak siz ailecek daha tecrübelisiniz demek ki... Bence de çok keyifli bir ürün İrepciğim. Özellikle boyama ve süsleme bölümü bizim grubun çok hoşuna gitti :) Çok sevgiler
      Reply 20 May 2011 at 23:41

Leave a comment