Haftasonu Güzellikleri

Bu haftasonu İstanbul’da yine birbirinden güzel etkinlikler ve atölyeler var.

Her böyle yazdığımda diğer şehirlerdeki etkinliklerden bahsedebilsem diye düşünüyorum, yazılanları eksik buluyorum. Kendi kendimi eleştiriyorum. Ama yetişemiyorum. Bu gerçekten böyle. Maalesef. O nedenle, gönüllü “0 km.Bızdıklar” kültür elçisi olmak isteyenler şehirlerinde olanları benimle paylaşırlarsa seve seve yer veririm 🙂

Bambino Sağlıklı Çocuk EtkinliğiEvet efendim, ilki bu Pazar, yani ayın 7’sinde saat 12:00-18:00 arasında yine güzel bir Bambino Oyuncak etkinliği. Etiler Alkent Çarşı bölümünde “Bambino Oyuncak 4. Doğal Oyunlar Şenliği” gerçekleşecek.

Etkinlik saat 12:00’de Burcu ve Berk ile… serimizden Sağlıklı Besleniyorum kitabı okuması ile başlayacak. Bızdıklarla sağlıklı beslenme hakkında sohbet edeceğiz. Yani bu konuda dillerinde tüy biten anne ve babaları biraz rahatlatacağız 🙂

Ardından Işıl Akçil Ertunç kendi ekmeğimizi yapabilmek için gerekli olan mayayı nasıl üretebileceğimizi öğretecek.

Bu etkinliği gün boyu ahşap oyuncaklarla oynanacak oyunlar takip edecek.

Özetle, bu şenliğe uğramakta fayda var 🙂

Bunun dışında iki ayrı önemli etkinlik aynı mekânda: MERAK ETTİKLERİN

Merak Ettiklerin’i size önümüzdeki günlerde kurucusu sevgili Çiğdem Güler‘in anlatımıyla tanıtacağım. Çok yeni bir mekân olmasına rağmen, o kadar güzel etkinliklere ev sahipliği yapıyor ki, 0 km.Bızdıklar okurlarının mutlaka tanışması gerekiyor.

Merak Ettiklerin

Bu haftasonunun ilk etkinliği “Yeni Çocuklar İçin Yaratıcılık” başlığıyla 6 Aralık, Cumartesi günü saat 11:00-15:00 arasında.

Eğitimi Alkım Uyar verecek.

Çocukların dünyasında hayaller ile gerçek oluşumlara geçiş döneminde onlara kendi benliklerini bulmalarında yardımcı olabilmek ve bu konuda ebeveynlerin farkındalık kazanması için çok faydalı bir eğitim. Çünkü reklam bombardımanları, rekabete dayalı eğitim sistemleri çocukların kendilerine has birer varlık olmalarını engelleyebiliyor.

Yeni Çocuklar İçin Yaratıcılık, işte bu konuya odaklanan bir çalışma.

Merak Ettiklerin

Merak Ettiklerin’in ikinci haftasonu etkinliği ise 7 Aralık, Pazar günü saat 11:00-14:00 arasında. Konu: Anne Karnında Müzik. Eğitmen Ersin Antep.

Bebeklerin daha annelerinin karınlarındayken müzikten olumlu yönde etkilendiğini bilen pek çok anne adayı, bebeğine müzik dinletiyor. Fakat iyi bir şey yaptığını düşünürken, bazen bebekler duyduklarından, algıladıklarından olumsuz etkilenebiliyor. Eğitim bu konuda tüm anne adaylarını ve eşlerini aydınlatıyor olacak.

Herkese farklı, keyifli, eğlenceli bir haftasonu diliyorum 🙂

Leave a comment