Haftanın Aktivitesi

Bu hafta yazacak çok konu var. AÇEV’in harika projesi İZ Çocuk Gelişim Merkezi var, haftasonu TAPV’nın (Türkiye Aile Sağlığı ve Planlama Vakfı) düzenlediği “Ergenlik : Büyümenin ve Değişimin Anlamı” konulu konferanstan notlar var,… Bunların hepsi çok önemli konular.  Ama…

Ama bugün araya Cuma günü gerçekleşecek bir aktivite haberi girdi: Bambino OyuncakOrchard Toys ortak bir aktivite düzenleyecekler. Sizlere duyurmakta gecikmemem gerekiyor diye düşünerek öne aldım bu haberi.

Orchard Toys bayıldığım bir marka. Eğitimi çaktırmadan verenlerden 🙂 Oyun oynarken bızdıklar anlamadan bir şeyler öğreniyor ya da öğrendiklerini pekiştiriyorlar.

Orchard Toys ile daha önce Bambino’da aktiviteler yapmıştık ama yeni dönemde fırsatımız olmamıştı. (“Bambino Aktivitesi Geliyor!” ve “Kutu Kutu Pense” başlıklı yazılarımıza gözatabilirsiniz.)

Bu Cuma, yani 9 Kasım günü, saat 17:00’de Etiler Alkent Çarşı’da yer alan Bambino Oyuncak’ta buluşuyoruz. 4-8 yaş arası çocuklar için ideal olan bu aktiviteye 8 bızdık katılabilecek.

Peki ne oynayacağız?

Orchard Toys üç ayrı oyunla aktivitede yer alacak.

Bunlardan bir tanesi Pirate Snakes and Ladders & Ludo. İki oyun birarada. Pirate Snakes and Ladders’da, amaç  yılanlardan kaçıp, bitiş noktasına ilk gelebilmek.

Ludo’da ise, tüm renkli taşlar kendi renkleriyle ilintili hazine bölümünde olmalı. Bunu ilk gerçekleştiren oyunu kazanıyor.

Oyun, gözlem yapmaya teşvik ediyor, kişisel ve sosyal kabiliyeti geliştiriyor. Bununla birlikte bir kutu oyunu olması nedeniyle, dil kullanımını ve iletişimi destekliyor.

Orchard Toys

Diğer oyunumuz Old MacDonald Lotto, genç oyuncular için eğlenceli çiftlik temalı bir tombala.

Çiftlik kartlarını bulup oyun tablasıyla eşleştirdiğiniz zaman yapabildiğiniz kadar gürültü ve hareket yapıyorsunuz. Çiftçiyi eşleştiren ilk oyuncu oyunu kazanıyor.

Bu oyun objeleri eşleştirme yeteneğine katkıda bulunuyor, gözlem yapmaya teşvik ediyor ve hafıza kabiliyetlerini geliştiriyor. Yine kutu oyunu olması nedeniyle sosyal iletişim kabiliyetini geliştiriyor.

Orchard Toys

Üçüncü oyunumuz ise Two by Two, altın madalyalı bir oyun. Üç Boyutlu Nuh’un Gemisi bir hafıza oyunu. Hayvanları eşleştirip onları üç boyutlu Nuh’un Gemisi’ne bindiriyorsunuz. Son olarak, gemiyi yüzdürmek için yağmur bulutunu bulmanız gerekiyor.

Bu oyun gözlem yeteneğini destekliyor, çocukların kişisel ve sosyal yeteneklerinin gelişimini sağlıyor.

Bu aktiviteye katılmak istiyorsanız lütfen hemen Bambino ile irtibata geçin. Yalnız, sizden ricamız gelememe durumunuz olursa lütfen en geç bir gün once Aynur Hanım’a haber verin. Desteğiniz için teşekkürler ve bol eğlenceler!

Kontakt Bilgileri: aynur@bambinooyuncak.com / 0212-352 8182 / 0535-715 8045

 

Leave a comment