Gece Öpücüğüne Devam

Gece öpücüğündeki sevgi” demiştim sizlere Nanu Bedtime’ı tanıtırken. Çünkü Nanu, uykuda verilen öpücüğün hissedildiğine, o öpücükteki sevginin miniğinize aktığına inanıyor.

Aradan bir sene geçti. Hâlâ kızıcığın keyifle kullandığı çizgili pijaması yepyeni. Nazmiye’yi (Bayan Nanu :)) gördüğümde korkuyla sordum, “Kaç yaşa kadar pijama var sende?” diye. Çünkü gerçekten hem zevkli, hem yumuşacık… Oniki yaşa kadar yolumuz olduğunu duyunca içim rahatladı.

Şimdilerde Nanu Bedtime Göktürk’ten Kanyon’a kadar uzandı. Ben de sizlere onu hatırlatmak istedim. Bunun da en iyi yolu, işi kurucusundan dinlemek.

Keyifli okumalar, güzel keşifler 🙂

Nazmiyeciğim, Nanu Bedtime doğduğunda 0 km.Bızdıklar okurları ile tanışmıştı. Aradan geçen zaman içerisinde neler oldu?

Evet Defneciğim, Nanu’nun ilk mağazasını açtığımızda yine senle keyifli bir sohbet etmiştik ve okurlarına beraber tanıtmıştık Nanu’yu. Tam bir sene önce idi. Aradan geçen zaman içerisinde binlerce anne, anne yakını ve hamile, Nanu ile tanıştı ve müdavimi oldu 🙂 Bir çok yeni doğacak bebeğin oda hazırlığı heyecanını anne adayları ile paylaştık, birbirinden güzel odalar yarattık. Hediyelerin en özeli, en güzeli olduk çocuklar için, en güzel sevgi mesajlarıyla yanlarında olduk en özel günlerinde… Nanu pijamasını giymenin keyfini, yumuşaklığını ve rahatlığını tadan çocuklar için uyku vakti daha büyük bir keyif oldu.  Bizim için hâlâ bir bebek olan NANU da böyle sevilerek, büyük bir ilgiyle, sevgiyle büyüdü, iki yaşında bir çocuk oldu 🙂

Bir senelik mağazacılık tecrübemiz ve annelerden, çocuklardan aldığımız büyük beğeni bizleri ikinci mağazamızı açma noktasına getirdi. 11 Haziran’da Kanyon ‘da çocuk katında ikinci “Rüya Mağaza”mızı da böylece açtık. İkinci mağazamızın açılışı ise 15 Haziran Çarşamba günü oldu. Tüm 0 km.Bızdıklar okurlarını mağazamıza bekliyoruz.

Nanu bedtime Kanyon

Nanu Bedtime’ın üzerinde hassasiyetle durduğu konu “doğru uyku” ve “sağlıklı uyku ortamı”. Bu konuda sence biz yetişkinler ne durumdayız? Dikkat ediyor muyuz? Daha neler yapılmalı sence?

Çok önem verdiğimiz bir konu “kaliteli uyku” . Kaliteli uyku için annelerin aslında eğitim alması, doğru kaynaklardan bilgi edinmesi şart. Uyku konusunda sahip olduğumuz hazır bilgiler çoğu durumda yetersiz kalabiliyor. Biz kurulduğumuzdan bu yana bu konuda Uyku Koçu ve pedagoglar ile çalışıyoruz. Doğru ve sağlıklı uyku için nelere dikkat etmek lazım, çocuğun nasıl giyinmesi lazım, yatağının çarşafının mobilyasının nasıl olması lazım, uzman bilgisine dayanarak tüm ürünlerimizi tasarladık, geliştirdik ve ürettik. Uyku hassasiyeti ile de üretmeye devam ediyoruz.

Önceki yıllara göre anneler bu konuda kendilerini eğitmeye ve bebeklerinin kesintisiz uyku uyuması için gerekenleri uygulamaya çok daha fazla dikkat ettiklerini söyleyebilirim. Biz Nanu olarak 2016 itibari ile annelere bu konuda daha fazla destek olabilmek için dört kişilik gruplar halinde Uyku Koçu Seride Samurkaş tarafından her bir bebeğe özel uyku eğitimi vermeye başladık. Ayda bir düzenlediğimiz bu eğitimleri Instagram ve Facebook hesabından duyurarak annelere ulaşıyoruz.

Nanu Bedtime

Sence gece düzeninde, yani uykuya giden yolda olmazsa olmazlar neler?

Bebekler ve çocuklar için en önemli şey, her konuda olduğu gibi uyku için de düzen ve tutarlılıktır. Uyku vakti öncesi bebeğin belli bir ritüel doğrultusunda uykuya hazırlanması ve bunun her gece aynı şekilde yapılması bebeğin fizyolojik olarak gevşemesini sağlayacaktır.  En basit ritüel ise pijamalarını giymesi, tuvalet ihtiyacını görmesi (ya da bezinin değişmesi), kısa bir ılık banyo ve dişlerin temizliği, loş bir ışık eşliğinde masal veya ninni okunmasıdır. Biz Nanu olarak her pijama ve nevresim ile beraber lavanta kesesi hediye ediyoruz. Lavanta kokusu da bu ritüelin bir parçası olsun istiyoruz, nevresime pijamaya sinen yada yastık altına konan lavanta , kokusu ile çocuğunuzu rahatlatarak uyku getirecektir 🙂

Nanu Bedtime

Nanu Bedtime kendine paralel yapıda markalarla işbirliği yapıyor. Birbirlerini tamamlıyorlar sanki. Kendi ürünlerin dışında hangi markaları sunuyorsun ve neden?

Evet Defne’cim çok doğru bir saptama yapmışsın yine. Gerçekten de bizi tamamlayan markalar ile işbiriliği yapmak konusunda çok büyük özen gösteriyoruz. En az bizim kadar kalite ve üretim detaylarına takıntılı markalar arıyor, buluyoruz. Bunlardan bazılarını belirtmek isterim. Tasarımları ve renkleriyle Nanu çizgisine çok yakın bulduğumuz Lil&Gaea bebek/çocuk mobilyası, kalite ve uyku anlayışımıza çok uygun Altın Yatak Markası (tüm yatak, yorgan, yastık, vb ürünleri için), Miniko’nun pazarladığı minimonkey slingler, Oioi uyku arkadaşlı emzikler, Babu&coco marka bambu battaniyeler, Tril marka tril tril koton pikeler, AW İngiliz marka antialerjik halı ve yine İngiliz marka birbirinden güzel tasarımlı duvar kağıtları, Mamamio anne kozmetik bakım ürünleri, Esogurumi örgü uyku arkadaşları ve bunun gibi burada sayamadığım onlarca kaliteli marka ile de işbirliği yapmanın keyfini yaşıyoruz 🙂

Leave a comment