Eğitici ve Keyifli Gelişmeler

Bugün sizlere bızdıklarınızın anlamadan gelişmelerini sağlayacak eğlenceli bir üründen ve birkaç aktiviteden bahsedeceğim. Eğlendirirken çocuğun gelişimine katkıda bulunan oyunlar benim favorim. Zaman çok kıymetli. Pek çoğumuz çocuğumuz hem eğlensin, hem de birşeyler öğrensin istiyor. İşte bu isteğe hizmet edebilen firmalardan biri Edukids.

Edukids farklı yaş gruplarına yönelik (çoğunlukla okul öncesi yaşlar – gerçi yeni sistemle bu bilgi değişmiş oluyor)  son derece kaliteli eğitici kartlar hazırlayan bir firma.

Geçen sene kendileriyle ortak bir çalışmamız olmuş, “Hikâyeli Yapboz” yaratmıştık. Ürün kullanıcılar tarafından çok beğenildi. Biz de çoook mutlu olduk 🙂 (“Çocuklara Hikâyeli Yapboz” yazımızda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.)

Şimdi Edukids’in yepyeni bir ürünü var : Oluşum Sıralama Kartları

3-6 yaş gruba yönelik hazırlanmış ürün kutusunun içerisinde altı farklı oluşum evresi (kelebek – kurbağa – tavuk – ağaç – bal – süt) ve her gruba ait dört kart (toplam 24 kart) bulunmakta.

Edukids

Çocuklar “Oluşum Sıralama Kartları”nda bulunan canlıların ve besinlerin gelişim evrelerini keşfedecekler. Bir şeyin nasıl oluştuğunu görsel anlamda anlayabilmeleri için harika bir başlangıç seti.  Kartların ön yüzünde görsel anlatım, arkalarında da birkaç cümleyle oluşum bilgisi var.

Yine mıknatıslı kutularda set olarak satılıyor. Hediye olarak da güzel bir seçenek diye düşünüyorum.

Edukids’in ellerine sağlık!

Gelelim aktivitelerimize…

Bambino Oyuncak önümüzdeki dönemde her hafta farklı yaş gruplarına değişik aktiviteler düzenleyecek. Bu kadar içten gelen, ücretsiz sunulan bu hizmeti sizlere aktarmak benim görevim.

Her aktiviteyi yazı şeklinde size ulaştıramayabilirim fakat sayfanın sağında Bambino duyuru köşesinden kendiniz yeni aktiviteleri takip edebileceksiniz. Bu konuda size garanti verebilirim 🙂

Tırtıl Kids

Son olarak, çok önemli bir duyurumuz daha var: 10 Ekim, Çarşamba günü saat 16:00’da İstinye Park Tırtıl Kids Kitabevi’nde 5-8 yaş arası bızdıklar için İngilizce ve Türkçe okuma saatimiz olacak!!! Yani sezonu nihayet açıyoruz.

Şimd işin kritik noktası:  bu saatin ve yaş grubunun herkese uymadığının farkındayım. Ancak bir gün ve bir saat belirlemek durumundaydık. Bu sefer bu şekilde planladık.

Bu sene Tırtıl Kids’le okumalarımızı 3-5 yaş ve 6-8 yaş olarak bölmeyi planlıyoruz. Sizlerin de çok iyi bildiği gibi bu iki grup birbirlerinden farklı kitaplardan hoşlanıyor ve konsantre olma süreleri değişiyor. Tırtıl Kids aktivitelerimizi de sayfanın sağ tarafından takip edebileceksiniz.

Yine yukarıda belirttiğim gibi, her aktiviteyi özel bir yazıyla duyuramayabiliriz. Aktiviteler çoğaldıkça diğer konulara zaman kalmıyor çünkü. Ama hedefim her okumadan sonra, okuduğumuz kitaplardan çocukların en çok sevdikleri birkaç hikâye hakkında size bilgi vermek. Böylelikle katılamayanlar hiç değilse okuduklarımız hakkında fikir edinmiş olacaklar.

Yeni dönemde sizden ricam 0 km.Bızdıklar’ı bol bol tıklamanız. Duyuruları böylelikle takip edebileceksiniz. Kendi adıma çok takılmamakla birlikte, blog camiasında “tıklanmak” da önemli. Eh, siz aktiviteleri kontrol ederken biz de “tıklanmış” olacağız 🙂

Herkese harika bir haftasonu diliyorum!

Leave a comment