Edebiyat Festivali

Bu hafta İstanbul edebiyatla haşır neşir oluyor.

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali5-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında  ve “Şehir ve Yolculuk – City and Journey” konusunu ele alıyor. Yerli ve yabancı pek çok yazarın, çizerin katıldığı etkinlikte hem söyleşiler, hem de atölye çalışmaları var. Üstelik tüm atölyeler ücretsiz. Çocuk atölyeleri temelde 5-13 yaş grubu için planlanmış.

Etkinlikler farklı mekânlara dağıtılmış. Bunların en kapsamlısı Suadiye sahilinde “Edebiyat Çadırı”nda gerçekleşiyor.

Burada “Çocuk Çadırı”, “Kitap Çadırı” ve “Mutfakta Edebiyat Çadırı” var.

Çocuk ve yetişkinler için yazan pek çok yerli ve yabancı yazarın bu festival boyunca  Çocuk ve Kitap Çadırı’nda etkinlikleri olacak. Aytül Akal, Fatih Erdoğan, Tülin Kozikoğlu, Sedat Girgin, Sara Şahinkanat,  Mine Kırıkkanat, Ece Vahapoğlu, Defne Koryürek gibi yazarlar var.

Mutfakta Edebiyat Çadırı” ise yemek, mutfak konulu yazılarıyla bilinen kişilerin buluştuğu bölüm olacak. Yine oldukça güzel bir program var.  Katılımcılar arasında Kemalettin Kuzucu, Elif Tanrıyar, Mario Levi, Aylin Öney Tan, Sahrap Soysal gibi isimler var.

Bunun dışında  Taksim Atatürk Kitaplığı‘nda yerli ve yabancı yazarlarla söyleşiler var.

Kadıköy kargArt‘ta atölyeler ve yine söyleşiler olacak.

Beyoğlu, İstiklal Caddesi’ndeki Sismanoglio Megaro‘da ise yerli ve yabancı yazarların katılımıyla yazıyla ilintili konularda söyleşiler gerçekleşiyor.

Her gün pek çok etkinliğin olduğu İstanbul’da bu hafta havanın edebiyat kokması herkese iyi gelecek. Sevgili Pemi ise sitesi “İstanbulforkids“de bu etkinliğe çok güzel yer vermiş. http://istanbulforkids.com/konu-basliklari/2014/10951/istanbul-tanpinar-edebiyat-festivali/ linkinden girip inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Leave a comment