Çok Şükür Merkür Normale Dönüyor!!!

Uzun zamandır görüşemediğim ve çok sevdiğim bir arkadaşım şeker kızıyla birlikte geçenlerde bize ziyarete geldi. Onun en çok sakin hâllerine ve güler yüzüne bayılıyorum. Üstelik Bızdık logomuz onun ve ekibinin elinden çıkmıştır. Dolayısıyla 0 km.Bızdıklar için de çok ama çok önemli bir şahsiyet sevgili Melekciğim.

Sohbetimiz esnasında bana, “Merkür hâlâ geri gidiyor. Onun için eski işlerini tamamlayıp, yenileri ay başına ertelemek lazım.” dedi.

Astroloji ile aranız nasıl? Ben konuya çok hakim değilim. Sadece kendimde Yay ve Akrep özelliklerini görüyorum, kızımın ise bir Boğa olmasından çok mutluyum. Yani sadece yakın çevremdekilerin burç özelliklerini biliyorum ve bunları astroloji haritalarının sundukları ile karşılaştırmayı çok seviyorum. Ama daha ziyade bir oyun kıvamında.

Fakat benden çok daha bilgili kişiler var. Toplantılarını, önemli kararlarını, hayatlarındaki değişimleri astrolojik duruma göre planlayanlar, bebeklerininin doğum tarihine sırf burçlardan dolayı dikkat etmeye çalışanlar var. Mutlaka gökyüzündeki yıldızların bulunduğu açılardan dolayı oluşan enerji değişimleri bizi bir şekilde etkiliyordur. Ama benim bilgim ve inancım maalesef sadece bu kadarla sınırlı.

Melek’ten gelen bu yorum üzerine biraz araştırayım dedim. Neymiş bu Merkür gezegeninin etkileri ve bu dönem ne yapmak lazımmış…

 

 

 

Çeşitli internet sitelerini tararken pek çok bilgiyle karşılaştım ama en detaylısı www.astrolojist.com daydı. Aza indirgenmiş hâli ile işte bulduklarım:

Merkür Güneş’e en yakın gezegen olduğu için yörüngesi Dünya’dan çok daha kısadır. Senede yaklaşık üç ya da dört defa Merkür Dünya’yı geçer işte o zaman Merkür’ün gerileme dönemini yaşarız.Merkür uyandığı ve hızlandığı zaman, aynı yanınızdan hızla geçen bir tren gibi, güçlü bir hava akımı ve “rüzgar” oluşturur. Merkür’ün gerilediği zaman yarattığı hava akımı ve karmaşa Dünya üzerinde günlük hayatlarımızda hissettiklerimize çok benzer.

 

Merkür neleri yönetiyor?

Merkür dinleme, konuşma, öğrenme, okuma, araştırma, pazarlık ve görüşme, satma ve satın alma dahil iletişimle ilgili her türlü konuyu yönetir. Merkür ayrıca resmi kontrat ve anlaşmaları, aynı zamanda kitap, senaryo ve tez gibi tüm önemli yazılı dökümanları yönetir. 

Bu gezegenin ilgili olduğu konular arasında bilgisayar kodlaması dahil her çeşit kod, ulaşım, nakliye ve seyahat de yer alır. Merkür gerilediği zaman bu alanlarda karmaşa yaşanır ve olaylar kontrolden çıkar.

 

Bir gezegenin gerilemesi bizi niye etkiliyor ki?

Bir gezegen gerilediği zaman, astrolojik olarak dinlenme ve uyuklama modundadır. Bu nedenle gerilerken, Merkür’ün yönettiği aktiviteler iyi çalışan ve uyanık bir gezegen tarafından denetlenmenin faydasını göremezler. Sonuç olarak belirli bir oranda kargaşa ortaya çıkar.  

Peki ne yapmalı?

Merkür gerilerken önemli adımlar atmayın. Zaten bu dönemlerde gelecekle ilgili hiçbir şey başarılı bir şekilde yerine oturmayacaktır – bir planı uygulamaya başlamanın nerede ise imkansız olduğunu fark edeceksiniz. Gerileme döneminde başkalarının karar vermekte zorlandığını göreceksiniz. Bir karar verilse bile, daha sonra Merkür düzeldiği zaman ya da çok daha sonra değişime uğrayabilir. 

İletişimle ilgili herhangi bir şey yapmak için iyi bir zaman olmayacaktır; dergi, internet sitesi kurmak ya da reklam ve tanıtım kampanyası yapmak gibi

Benzer bir şekilde, yeni bir anlaşma için kontrat imzalamak hatta el sıkışmak için uygun bir zaman değildir. Eğer yeni bir işe başlarsanız, en başta işi kabul ederken düşündüğünüz pozisyonda çalışmayabilirsiniz. Eğer yönetici iseniz, işe alacağınız elemanı seçerken zorlanabilirsiniz o yüzden eğer mümkünse işe almayı geciktirin. Eğer bir ev satın alırsanız, daha sonra hiç beklemediğiniz problemlerle karşılaşabilirsiniz. 

Her şeyimizi Merkür’e göre planlayamıyorsak?

Birkaç hafta bekleme imkanınız yoksa ne olacak? Böyle bir durumda hemen imza atmanız ya da bir karar vermeniz gerekebilir. Bu kararı verirken koşullarla ilgili şartların değişebileceğini düşünerek hareket edin ve esnek olun. Örneğin eğer harika bir daireye bakıyorsanız sözleşmeyi hemen imzalamanız gerekebilir yoksa fırsatı kaçırabilirsiniz. Yine de bunu yapmadan önce pek çok soru sorun. Eğer bir ev satın alıyorsanız, evi baştan aşağı kontrol etmesi için iyi bir mühendisle anlaşın ya da bir iki mühendisten fikir alın. 

Tam tersi olarak, eğer eski bir durumu bitirmek için geri dönerseniz kafanız çok daha açık ve net olacaktır. Merkür geçmişte kalan konuları kapatmanıza olanak sağlar. Diyelim ki, bir sözleşme imzalayacaktınız ama bir nedenden dolayı ertelendi ve şimdi de Merkür gerilemesi başladı. Ya da biri ile yeniden bağlantı kurmak için geçmişe dönüyorsunuz. Eğer bu kişiyi önceden tanıyorsanız veya bu firma ile önceden bir ilginiz oldu ise cevabınızı gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

Bu dönemi nasıl değerlendirebiliriz?

Dolaplarınızı ve dosyalarınız düzenlemek için harika bir zaman olacaktır. Uzun zamandır giymediğiniz giysilerinizi toplayın ve bir yardım derneğine verin. Ayakkabılarınızı boyayın, hangilerinin tamire ihtiyacı olduğuna karar verin ve hazır bunları yaparken hangi aletlerin tamire ihtiyacı olduğunu da belirleyin. Bu dönemlerde çok meşgul olmamıza rağmen bu işleri yapmak için tuhaf bir şekilde daima daha fazla zaman buluruz.

Merkür içinden “yeniden” geçen her şeyi yönetir – yeniden değerlendirmek, yeniden yapmak, yeniden gözden geçirmek, yeniden tasarlamak ya da yeniden değinmek gibi. İnsan doğası gereği, her zaman karşımıza çıkacak yeni fırsatları duymak isteriz. Ama aslında gerçekten yapmamız gereken şey, işimizin kalitesine odaklanmak ve onu en iyi duruma getirmeye çalışmaktır. Bu sürekli en yeni fikirleri kovalamaktan daha yararlı bir şeydir. Merkür gerilemesi detaylara inmenize ve performansınızı mükemmelleştirmenize izin verir.

Merkür gerilediği zaman her şeyin kötüye gideceğini zannetmeyin – bazen olaylar lehinize gelişir. Eğer bir ev için teklif verdiniz ve kabul edilmediyse, Merkür gerilediği zaman satıcı size geri dönebilir ve yeniden teklif vermenizi isteyebilir. Hatta bazen Merkür gerilerken insanlar durumları yeniden değerlendirir ve ortaya daha önce olduğundan daha avantajlı durumlar çıkabilir.

 

Anlayacağınız dolaplarınızı toparlamak için son iki gün sevgili okurlar. Ben hemen başlıyorum, yaz siz?

2 Comments

  1. devrim
    way be:) demek Merkür’ün gerilediği zaman yarattığı hava akımı sebebi ile buralar acaiiip rüzgarlı ve 'yeniden' kavramı yüzünden olsa gerek 6 aydır bekleyen dolabıma el attım ve işler tuhaf bir şekilde hızlı ilerliyor;))& tşk.
    Reply 27 August 2011 at 01:04

Leave a comment