Çocuklara Hikâyeli Yapboz

Edukids’den daha önce sizlere bahsetmiştim. (Gerçek Eğitim Oyunla Başlar başlıklı yazımda)
Amaçları çocukları oyunla eğitmek. Ebeveynlerin çocuklarına aldıkları ürünlerin eğitici yönlerinin olması ancak bununla birlikte kesinlikle eğlendirmesi ideali. İşte Edukids bu hedefi güdüyor. Ürünleri ise bunun birer kanıtı.

Şimdi raflarda yepyeni bir ürün var: Hikâyeli Eğitici Oyun Kartları!

Ve bu çorbada benim de tuzum var: Hikâyeler benden çıktı!

Çok çok heyecanlıyım bu hafta. Aylardır gerek hikâye içerikleri, gerek çizimleri ve tasarımları konusunda ince ince çalıştığımız ürünümüz nihayet tamamlandı ve artık pek çok noktada satışta.

Edukids Nuran Gür ince ince planladı her detayı. Kartlar, kutular, üretim, dağıtım,… Illustratörümüz Murat Tanhu Yılmaz harika çizimler yaptı. Üstelik bizim yorumlarımızı bıkmadan, usanmadan dikkate aldı, bazen tekrar ve tekrar çizmesi gerekti. Ortaya harika bir iş çıktı 🙂

Peki nedir bu Hikâyeli Eğitici Oyun Kartları?

Aslında bu set, içerisinde dört tane kısa, resimli hikâye bulunan bir kitap ve bu hikâyeleri temsil eden renkli yapbozlardan oluşuyor. Her hikâye için altı tane kart var. Çocuklarınız bu kartları doğru şekilde birleştirdiğinde karşısına bir hikâye çıkıyor.

 

Hangi yaş grubuna hitap ediyor? İki yaş ve üzeri okul öncesi grup için uygun.

Set pek çok farklı şekilde kullanılabiliyor:

 • Miniğinize hikâyelerden birini okuyup, sonra onun aklında kalanla ve mantığını kullanarak kartları birleştirmesini sağlayabilirsiniz. Bunu tamamladığında birlikte bir sonraki hikâyeye geçebilirsiniz.
 • Çocuğunuz kendi yaşam tecrübesini ve mantığını kullanarak önce yapbozu tamamlar. Ardından siz hikâyeyi ona okuyabilirsiniz.
 • Birden fazla minik arkadaş için grup oyunu olabilir: Her bir çocuk farklı renkli kartları seçer (en fazla dört çocuk aynı anda oynayabilir). Yapbozu en hızlı tamamlayan hikâyeyi arkadaşlarına ilk anlatan olur. Ardından sırasıyla diğer bızdıklar gelir. Böylelikle hikâye anlatma konusunda eğlenceli bir şekilde tecrübe edinmiş olurlar.

Ürün beni çok heyecanlandırıyor. Çok kaliteli, yakınınızın çocuğuna hediye edebileceğiniz dolulukta.

Kendi çocuğunuza bir ödül olarak da verebilirsiniz. (Benim kızıcık için bir ödül sistemim vardı. Kendi başına uyuduğu her akşam için bir sticker kazanıyordu. Bunları takvimine yapıştırıp sonra sayıyorduk. On tane olduğunda bir hediye kazanıyordu 🙂)

Bu ürünü nerede bulacaksınız? Tüm seçkin kitabevlerinde efendim.

Ayrıca Edukids internet sitesinden de ilgili satış kanallarına yönlenip internet üzerinden alım yapabilirsiniz.

Umarım siz de “Hikâyeli Oyun Kartları”mızı beğenirsiniz, hatta bayılırsınız ve onları bol bol sevdiklerinize hediye edersiniz.

Yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz 🙂

 

7 Comments

 1. Esra Demirbilek
  Çok güzel ve orjinal bir düşünce, emeği geçen herkesi kutluyorum. Artık bizim ülkemizde de çocuklar için gerçekten faydalı ve kaliteli, eğitime yönelik ürünlerin olması beni ayrıca gururlandırıyor da.
  Reply 30 September 2011 at 09:39
  • Çok teşekkürler Esracığım. Edukids ile böyle bir çalışmaya girmekten dolayı ben de çok mutlu oldum :) Daha nicelerine inşallah...
   Reply 30 September 2011 at 09:56
 2. MERHABLAR, BU KARTLAR ÇPOK GÜZEL. oĞLUM 20 AYLIK. SİTEYİ İNCELEYİP, AlMAYI DÜŞÜNÜYORUM. PAYLAŞIMINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER
  Reply 30 September 2011 at 13:02
 3. Aslı
  Harikasın ne diyeyim! Ellerinize, yureginize, kaleminize saglik. Ben de bir suredir siralama kartlari bakiniyor, ama icime sinen bir urun bulamiyordum. Yarin ilk isimiz bir set edinmek.
  Reply 30 September 2011 at 15:54
 4. Eski Toprak
  Mükemmel bir eğitim aracı. Emeği geçenleri yürekten kutluyorum. Arkadaşlarımın torunları için bundan güzel bir artmağan olamaz.
  Reply 30 September 2011 at 16:21
 5. Tugba
  Defnecim,hayirlara vesile oluyorsun.Maya sagolsun seni bize,bana kazandirdi:))))Basarilarin daim olsun arkadasim!!
  Reply 30 September 2011 at 20:03
 6. Herkese çok teşekkür ederim. Bizim için çok keyifli, heyecanlı, kalp çarpıntılı bir proje oldu. Umarım bızdıklar keyif alırlar ve onlardan gelecek taleplere göre yeni yeni ürünler yaratırız :)
  Reply 30 September 2011 at 23:10

Leave a comment