Çocuklar İçin Birleşelim

Gymboree’yi bilirsiniz. İlk önce Levent’te açılmıştı.  Şimdi Ulus (Ortaköy Dereboyu), Yeşilköy, Kemerburgaz, İstinye, Beykoz, Koşuyolu, Ataşehir, Erenköy ve Ankara olmak üzere toplam dokuz noktadalar.

Ara ara bahsetmişliğim vardır. Biz Gymboree mezunuyuz 🙂

Maya iki yaşına yaklaşırken birlikte müzik, resim ve jimnastik içerikli oyun gruplarına katılarak başladık. Zamanla, daha farklı programlar ile daha uzun saatler geçirmeye başladık mekânda. En sonunda annesiz okula hazırlık programını da tamamlayınca, kendi yaptığı kağıttan kepini takarak mezun oldu kızıcık.

Benim müessese olarak çok memnun kaldığım bir yer Gymboree.

Şimdilerdeyse harika bir projeye el atmış durumdalar. Sizlerle paylaşmazsam olmaz.

Unicef  Türkiye Milli Komitesi ile ortak, Adıyaman’da üç derslik bir okul inşa ediyorlar. “Çocuklar İçin Birleşelim” diyorlar. Oradaki çocuklar büyük şehirlerimizdekiler kadar fazla seçenekle karşılaşamıyor. Gymboree ve Unicef işte bu duruma bir çözüm olabilmek amacıyla böylesine güzel bir projede el ele çalışıyorlar.Gymboree ve Unicef

Bize düşen ise onlara destek olmak. Nasıl mı? Gymboree’de bir deneme dersine katılarak. Bu kadar basit.

Eskiden deneme derslerini ücretsiz sunan Gymboree, şimdi yukarıdaki amaç için kişi başına 50 TL alıyor. Buna ek olarak kayıt olmaya karar verirseniz daha önce de aldıkları (tek seferlik) 40 TL’lik bir kayıt bedelini alıyorlar. Her iki rakam da okula, Adıyaman’daki çocuklara gidiyor.

Ayrıca Gymboree elde ettiği bu gelirle yılbaşı, çocuk bayramları gibi günlerde okuldaki çocuklara hediye, kırtasiye ve kıyafet yardımlarında bulunacak.

Bence her iki kurum da çok iyi bir projeye el atmışlar. Bize düşen duyurmak ve yardım eli uzatmak. Detaylar için Gymboree’nin internet sitesinden faydalanabilirsiniz: www.gymboreeturkey.com

Leave a comment