Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali

İlk duyurusunu yaptığımda gerçekleşmesine bayağı zaman vardı. Şimdiyse tüm hızıyla devam ediyor! (Bkz. “Uyandırma Servisi, Günaydın!“)

Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali İstanbul’da farklı mekânlarda dopdolu bir programla geçtiğimiz hafta başladı.

“Uyandırma Servisi, Günaydın!” başlığı altında bizler için bir uyanışı sembolize ediyor. Sanatın gücünü çocuklar sayesinde, onların gözüyle ve onların bizlere sunduklarıyla görüyoruz. Bienal’e Türkiye’den ve yurt dışından, çocuk ve gençler katılıyor. Farklı sanat disiplinlerinde (görsel sanatlar, film, dans, müzik, tiyatro, yeni medya…) yaratıcı, ve bağımsız biçimde sanatsal üretimlerini sunma şansını yakalıyorlar. Bu anlamda da bizler için bir farkındalık yaratarak, yaşadıkları çevreye ve kendilerine karşı duyarlılıklarının artması hedefleniyor.

Bienal çerçevesinde her gün Karaköy Antrepo 1’de ve Akatlar MKM (Mustafa Kemal Merkezi) Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde atölyeler, sunumlar var. Aktiviteler 23 Mayıs’a kadar devam edecek.

Bireysel rezervasyon veya okul/grup rezervasyolarınızı Bienal’in sitesinden yapabiliyorsunuz. Tüm programlara da buradan ulaşabiliyorsunuz. Etkinliklere katılım ücretsiz. O nedenle lütfen kendinizi, çocukları, gençleri, öğrencileri toparlayıp Bienal’in yolunu tutun.

Ben de 26 Nisan, Salı sabahı atölye çalışması için saat 10:30-12:30 arası Antrepo 1‘de olacağım. Katılabilenleri heyecanla bekliyorum!

Rezervasyon için:    http://www.cocukgenclikbienal.org/bireysel-rezervasyon/

Program detayları için: http://www.cocukgenclikbienal.org/wp-content/uploads/2016/04/Bienal-Program.pdf

 

 

Leave a comment