Çocuk Dünyasına Yolculuk: Tiyatro

Ay sonunda harika bir buluşma var. Kitap severler, çocuklarının dünyasına girenler ve tiyatro aşıkları bir araya gelecek. En eski sanat dallarından biri olan tiyatronun çocuklarla ilişkisi üzerinden konuşulacak.  Tiyatronun çocuklar için öneminden, ülkemizde çocuk tiyatrosuyla ilgili yapılan girişimlerden ve bugünkü çocuk tiyatrosunun durumundan bahsedilecek.

Ne zaman mı? 28 Şubat, Pazar günü saat 15.00’te.

Nerede mi? Robinson Crusoe 389’de (SALT Galata’da)

Değerli yazar, yönetmen, eleştirmen, tiyatro oyuncusu Ümit Denizer; kurucularından olduğu Anadolu Çocuk Oyunları Kolu / AÇOK grubunun deneyimlerini paylaşacak.

Bir Kitap Lütfen ve Robinson Crusoe 389 bizleri çocuk dünyasına doğru bir dizi yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculukta yazarlar, çizerler, akademisyenler ve sanatçılarla birlikte çocuk dünyasını ve bu dünyanın hayata, çocuk kitaplarına yansımaları tartışılacak.

Çocukluğun ne olduğu, çocukların sanat ve edebiyatla kurdukları, kurmak istedikleri ilişkinin nasıl olması gerektiğiyle ilgili farklı cephelerden farklı seslerin duyulduğu bir dönemdeyiz. Doğaldır ki anne babalar ve eğitimciler neyin doğru olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. Bir Kitap Lütfen, doğru ya da yanlış etiketlerini kullanmadan çocukların kendilerinden yola çıkarak çocuğa değen her alanı konunun uzmanlarıyla tartışmaya açmak istiyor.

Özetle çocuklarla ilgili konulara dair kafa yormak üzere bir yolculuğa davetlisiniz.

Detaylı bilgi için: 

Salt Galata, Atölye IV / Bankalar Caddesi 11, Karaköy
Tel: 0212-334 2200

Leave a comment