Büyüyorum, Peki Kıyafetlerim??

İnsan hem girişimci, hem yaratıcı, hem de duyarlı olunca ortaya neler neler çıkıyor… Hele de bu kişi bir anneyse, işte size çocukları sevindirecek harika bir yardım çalışması.

Blog yazarı anneler camiasında  Soran Anne  olarak tanınan sevgili Çiğdem, her ne kadar “sormak bilmemekten iyidir” diye kendini anlatsa da, bu çalışma ile hepimize pek çok şey öğretiyor.

Kardeşim Giysinden bahsediyorum. Eminim pek çoğunuz duydunuz ama hâlâ duymayanlar vardır mutlaka. Onlara da benim bir katkım olsun…

Bızdığınız büyür, elinizde pek çok özenle seçilmiş kıyafet kalır. Etrafta da o an ihtiyaçlı birini ya da bu kıyafetleri verebileceğiniz yakın bir arkadaşınızı bulamazsınız. Siz kıyafetlere, kıyafetler size bakar.

Onlar giyilmek ister. Boş boş oturmayı sevmezler 🙂

Aynı oyuncaklardaki gibi. Oyuncaklar da minik ellerin onlarla oynamasını ister.

İşte “Soran Anne” de bunu düşünüp “Kardeşim Giysin”i kurmuş. www.kardesimgiysin.com’u tıklıyorsunuz.

Elinizde temiz kıyafetler mi var?
Hemen “bekleyen kardeşlerimiz” etiketli yazılara gözatıyorsunuz. Elinizdekilere ihtiyacı olan kişi/kişiler görürseniz, site size iletişimde yardımcı oluyor.

Kıyafete ihtiyacı olan tanıdıklarınız mı var?
Onların hikâyesini “Kardeşim Giysin”e yazıyorsunuz. Yaş, cinsiyet ve ayakkabı numarasını vermeyi unutmuyorsunuz. Sitede bu bilgiler yayınlanıyor ve kısa zamanda onlar “bekleyen kardeşlerimiz”den, “mutlu kardeşlerimiz”e transfer oluyorlar 🙂

İşte bu kadar basit!

Neler paylaşabilirsiniz?
İkinci el giysi ve  ayakkabı dışında, kırtasiye malzemesi, oyuncak,… Aklınıza gelen başka bir şey varsa “Kardeşim Giysin”e yazın, eminim ona da yer bulacaklardır.

“mutlu kardeşlerimiz” etiketlerini arttırmak dileğiyle…

Leave a comment