Bütün İş Karında!

“Bütün iş karında!”
“Karın kaslarını sıkabilir miyiz LÜTFEN!”
“Bakın burada sırtımız çalışacak.”
“Sırt diyorum, SIRT!!!”
“Bak şimdi, niye bırakıyoruz ki çalışmayı, DEVAM!”
“O hoooo yine kaytardık!!!”,…

Bunları söyleyen sevgili spor hocam İbrahim Gürbüz! Kendisini yaklaşık 25 senedir tanıyorum. Önce Vakkorama, sonra Hillside, bir süredir de kendi pilates stüdyosunda İbrahim Hoca.

“0 km.Bızdıklar” için bir söyleşi yapmıştım onunla. Yani konuklarımız arasında yer almıştı. (Sporun Temeli: Cimnastik başlıklı yazımızı okumanızı öneririm.)

Haftada bir gün onunla çalışıyorum. Fonda Norah Jones’un sesi terapiye gelmişim gibi hissettirse de, acayip zorluyor beni. Buz gibi havada, üzerimde incecik bir t-shirt, şıpır şıpır terliyorum. Cam açtırmaya uğraşıyorum. Kabul etmiyor üzerime eser diye. Beni kollamak için gidiyor, içerideki odanın camını açıyor ama, o da bana yaramıyor.

Su içmek istiyorum, kızıyor vakit kaybediyorum, soğutuyorum vücudumu diye. (Bugün ilk defa hâlime acıyıp, elime su mataramı tutuşturdu, hem de kendi elleriyle! Artık yüzüm gözüm nasıl birbirine girdiyse…)

Duyduğum en iyi cümle, “Bugün fena değiliz.” (Bu aynı zamanda bir sonraki ders seni daha da zorlayabilirim demek oluyor :))

İbrahim Hoca omuzumdaki yırtık keşfedildiğinden bu yana, bana bu durum için özel bir program hazırlıyor. Haftanın kalan günleri verdiği programı takip etmek benim sorumluluğumda. Haftada bir onun stüdyosunda bir araya geldiğimizdeyse o günkü performansım diğer günler ne yaptığımı açıkca belli ediyor.

Bire bir dersimizden sonra kendimi o kadar iyi hissediyorum ki (belki de zoru başarmanın mutluluğudur bu :)), her hafta düzenli gitmeye çalışıyorum.

Karşısındaki kişinin gerçekten kendini egzersize, hareketli yaşama vermesini isteyen bir antrenör İbrahim Hoca. Mazeret dinlemek istemiyor. Güçlü olmak için, kendinizi iyi hissedebilmeniz için birinci şartın doğru egzersiz ve sağlıklı beslenme olduğuna gönülden inanıyor. Onun dışındaki çözümlerin hiçbirine itibar etmiyor.

Yeni stüdyosunda onunla çalışan bir ekip var. Ekibini kendi eğitiyor. Randevu ile gidiyorsunuz. Ayrıca grup dersleri ve bızdıklar için programlar yakın zamanda başladı. Daha da artacak. Minikler için aynı alanda, ayrı bir bina hazırladı, şu aralar orayı geliştirmekle meşgul.

Yeri Levent’te. Sessiz, sakin bir ortam. Karşısında park, yeşilliklere bakıyorsunuz.

Keşfedilmeyi bekliyor…

Detaylı bilgi için: ibrahimgym@hotmail.com / 0532-674 7964

Leave a comment