Birbirinden Güzel Kitaplar

Aralık ayının sonlarında bızdıklarla Tırtıl Kids Kitabevi‘nde geleneksel buluşmamızı yaptık. Soğuk havada, o sıcacık mekânda, mis gibi kokan kitapları karıştırdık. Yerlere yayıldık. Kimsenin “Onu elleme, yerine koy, ay kitaplara dikkat!” demediği bir ortamda çocuklar kitaplarla gönüllerince haşır neşir oluyorlar. Bundan daha güzel ne olabilir ki…

Tırtıl Kids bizlere bu rahatlığı sunuyor, tüm içtenliğiyle. Güler yüzle kapılarını açıyorlar bize. Ne arasak buluyoruz, ne sorsak fazlasıyla bilgililer.

Bu seferki okumada mevsime ve içinde bulunduğumuz döneme uyması için kar ve yılbaşı temalı kitaplar seçmeye çalıştım.

Okuduklarımızdan bızdıkların en çok hoşuna gidenleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bu arada, yakında bir haftasonu okuma yapabiliriz. Haftaiçi olan okumalara yetişemeyip, “Lütfen haftasonu da yapın ki çocuklarımızı getirebilelim.” diyenler hazır olsun. Yoklama yapacağım!!!

İşte birbirinden keyifli kitaplar:

Tırtıl Kids KitabeviCan You See Sassoon?

Yazar: Sam Usher
Yayınevi: Little Tiger Press
Yaş grubu: 3-6 yaş 

Saklambaç oynamayı çok seven renkli yılan Sassoon’u bulmak bu kitaptaki ana hedef. Her sayfada Sassoon’un saklandığı yerin şiirsel tarifi var. Tabii bizim bızdıklar şiir falan dinlemeden renkli yılanı bulmaya kaptırdılar kendilerini…

 

Tırtıl Kids KitabeviThe First Snow

Yazar: Christina Butler
Yayınevi: Little Tiger Press
Yaş grubu: 4-7 yaş

Küçük ceylan bir sabah uyandığında etrafın bembeyaz olduğunu hayretle görür. Kar ile ilk tanışması onu tedirgin eder.  Bu beyaz, kaygan şey de nedir? Arkadaşları sincap ve tavşan onu oyun oynamaya çağırdıklarında minik ceylan tedirgin bir şekilde onlara katılır.

 

Garfield : Noel Şarkısı 

Tırtıl Kids KitabeviYazar: Jim Davis
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Yaş grubu: 4-7 yaş

Huysuz kedi Garfield yine evdeki yemeklerle doyamıyor. Yılbaşında yemek bulmak için aklına şarkı söylemek geliyor. Fakat sesi o kadar kötü ki kimse onu istemiyor. Sonunda arkadaşlarıyla kurdukları müzik grubu ve ilginç enstrümanlarıyla büyük başarı elde ederler.

Ve karınlar nihayet şişer 🙂

 

Tırtıl Kids KitabeviTombik Ayı Uyuyunca

Yazar: Karma Wilson
Yayınevi: Pearson
Yaş grubu: 3-6 yaş

Tombik Ayı serisini çok seviyorum. Çok güzel, duygusal, iyi mesajlar veren kitaplar. Bu kitapta kış uykusundaki ayının mağarasına arkadaşları teker teker gelip ateş yakıyorlar, yemek pişiriyorlar, kısaca bol gürültü yapıyorlar. Sonunda uyanan ayının tek kızgınlığı ve kırgınlığı ise böylesine eğlenirken onu uyandırmamış olmaları oluyor. Arkadaşlığa güzel bir örnekleme.

 

Leave a comment