Bambino Aktivitesi Geliyor!

Bir süre önce Orchard Toys ile harika bir aktivite yapmıştık Bambino Oyuncak’ta. Bu Cuma, bu sefer farklı oyunlarla Orchard Toys yine bızdıklarla olacak. İlk aktivitemiz de neler oynamışız, Orchard Toys nasıl bir markaymış diye merak edenler olursa “Kutu Kutu Pense…” başlıklı yazımızı mutlaka okuyun derim.

Bu sefer de yine bir öncekinde olduğu gibi, çocuklar iki gruba ayrılacak ve iki farklı oyunu dönüşümlü oynayacaklar.

Bunlardan ilki Monster Bingo, oyuncuların eğlenceli şekilleri ve renkleri birbiriyle eşleştirecekleri bir oyun. Burada amaç, yatay, dikey ve çapraz olarak canavarları tamamlamak. Küçük çocuklar için daha basit şekli, büyükler için daha zoru var. Son derece keyifli ve öğretici bir oyun.

Monster Bingo ile çocukların renk ve şekil eşleştirme ile gözlem yeteneği gelişirken, sosyal iletişimi kuvvetleniyor.

Üç yaş ve üzerine hitap eden bu oyunu 2-4 adet çocuk oynayabiliyor.

Orchard ToysDiğer oyunumuz ise Dinosaur Race. Dinozorlar yarışıyor. Bakalım hangi dinozor birinci olacak. Yarışma esnasında çocuklar kendi dinozorlarını aynı renktekilerle eşleştirmek ve sayı saymak zorunda. İlk üç yarışmacı madalya kazanıyor.

Oyun, gözlem, sayma ve eşleştirme, iletişim ve işbirliği yeteneklerinin gelişmesini destekliyor.

2-4 çocuk oyunu oynayabiliyor ve üç yaş üzeri tüm çocuklar için uygun.

Orchard Toys ürünlerini sevmemdeki en büyük neden, gerçekten içlerinin çok dolu olması. Mutlaka bir şeyler öğreniyorsunuz ve oyunlar çok eğlenceli. Yani anlamadan öğretenlerden.

Bildiğiniz üzere Bambino Oyuncak’ta yer limitli. Bu nedenle 15 Haziran,Cuma günü saat 16:45’te başlayacak bu aktiviteye katılmak istiyorsanız, mutlaka rezervasyon yapın derim.

Kontakt Bilgileri: aynur@bambinooyuncak.com / 0212-352 8182

Adres: Tepecik Yolu. Etiler Alkent Sitesi. Çarşı Bölümü

Bugün ikinci bir duyurum daha var.  Bir süre önce bizlere “Sosyal ve Duygusal Gelişim”  başlıklı yazısıyla konuk olan sevgili İlkiz Özcan Sönmez’e ben de bir yazı hediye ettim. Bu yazı onun sitesi “Anne Baba Okulum”da o kadar güzel sunulmuş ki, sizlerle paylaşmadan rahat edemedim.  “Sıfır Kilometre Bızdıklar Nerede, Biz Orada…” başlıklı yazısını okumanızı çok arzu ederim. Akabinde benim “Anne Baba Okulum” için hazırladığım yazıya geçiş yapabileceksiniz.

İlkiz ise, çok yakında ikinci yazısıyla aramızda olacak 🙂

Leave a comment