Bahar Festivalleri

Baharın gelmesiyle kendimizi açık havaya atma isteği hepimizde var, değil mi? Özellikle büyük şehirlerde doğaya hasret kaldığımız bir gerçek. Kışın o gri günlerini geride bırakıyoruz ve bu da beraberinde doğa aktivitelerinin artmasını, çeşitlenmesini getiriyor.

Size bu yazıda iki farklı festivali hatırlatmak istiyorum.

İlki Cappadox. Kapadokya’da gerçekleşen bu festival, geçe sene o kadar beğenildi ki, bu sene de tüm hızıyla devam ediyor olacak.

Cappadox’ta neler var?

Öncelikle Kapadokya’nın o büyülü ortamında olmak var. Peri bacaları, taş evler, mağaraların içerisindeki kiliseler, inanılmaz tüneller,… Müthiş bir keşif dönemi sizi bekliyor olacak.

Bununla birlikte tam bir festivalden bahsediyoruz tabii. Müzik, sanat, gastronomi doğayla birleşince olabilecekleri belki tahmin edebilirsiniz.

Cappadox

Festival için biletleri Biletix’ten alıyorsunuz. Çeşitli paketler oluşturulmuş. İsterseniz bu paketlerden de faydalanabiliyorsunuz. Oteller belirli bölgelerde doluluk gösterse de, biraz daha yayılmayı göze alırsanız yer bulursunuz.

19-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festival, bu sene “Gelin Bahçemizi Ekelim” diyor. Yani bir anlamda doğaya, sakinliğe, yavaşlığa, doğala odaklanılacak.

Detaylar için: http://cappadox.com/

Bol keyifli anlar dileyelim sizlere…

İkinci festival ise Likya’da yoga severleri buluşturuyor: Lychian Yoga Fest.

lycian yogafest

17-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festival, hem yoga eğitmenleri ile yoga seansları, hem de Likya’nın tarihine, özüne yolculuğu sunuyor.

Doğanın içerisinde, köylerde konaklanılacak, doğa yürüyüşleri yapılacak, yogayla dinginleşilecek bu organizasyon, katılanların yenilenmesini sağlayacak.

Likya Yolu, Antalya ile Fethiye arasında 500 km.lik patikaların birleşmesiyle oluşmuş bir yol. En büyük özelliği dağ ve deniz manzaralarının iç içe olması ve köylerle antik şehirleri bağlaması. Festival kapsamında üç farklı rota belirlenmiş.

Detaylar için: http://www.lycianyogafest.com/

Namaste!

Leave a comment