Ağrı/Patnos’a Uzanan Eller

Sevgili Yeşim Mutlu – blog yazarı, fotoğrafçı arkadaşım – bir süre önce bizlere duyurdu.

Neyi mi?

Ağrı-Patnos’ta Doğansu Köyü İlk ve Ortaokulu için yardım çağrısını. Duyarlı bir öğretmen ve onun duyarlı arkadaşı sosyal medyadan çağrı yapıyorlar. Bu çağrı Yeşim Mutlu’ya ulaşıyor. O da biz blog yazarlarına duyuruyor. Duyarlı insanların ortak çalışmasıyla bu çocukların yüzü gülmeye başladı.

Sema Güvel okulda matematik öğretmeni. Kendisiyle birkaç defa konuştuğumda mümkünse bir liste çıkartmasını rica ettim. İhtiyaçlar hakkında fikrim var ama gelen kolilerden sonra belki liste değişmiştir diye sordum.

Doğansu İlköğretim Okulu

“Minikler biraz zor şartlarda eğitimlerini devam ettiriyorlar. Sizin gibi yardımsever insanlara ulaşabilmem hem benim hem onların şansı. Ben size daha önce ayrıntılı olarak anlatılmış ihtiyac listesinin fotografını yollayayım. Yeni bir liste oluşturmak isterim ama kargolar halen gelmeye devam ediyor ve içlerinden neler fazla neler eksik olur bilemiyorum.

Ama bizim okulumuzun ihtiyaçları karşılanmış dahi olsa seslerini duyuramayan diğer köy okulları ile sürekli iletişim halindeyiz.” dedi.

Yani ne yollasak yerini bulacak. Üstelik okulda toplam 600 öğrenci var. Çok kalabalıklar. 12 adet 5-10 yaş grubu, 12 adet de 10-14 yaş grubu şubeleri var.

Biz Artemis Yayınları ile “Burcu ve Berk ile..” serimizi her sınıfın kitaplığında olacak şekilde ayırdık, paketledik, yolluyoruz. İnşallah miniklerin işine yarar.

Peki liste ne? Şöyle efendim:

  • Bilgisayar (eskiden yokmuş, yeni bilgisayar öğretmenleri olmuş. 10 tane bilgisayara ulaşabilirlerse bilgisayar sınıfı açacaklarmış. Şu an dört adet gelmiş.)
  • Kırtasiye malzemesi (kalem, kağıt, yapıştırıcı, makas, kalemlik,… aklınıza ne gelirse)
  • Çanta
  • 6-12 yaş için kıyafet (mont, hırka, pantalon, çorap,şapka,eşofman, evde kullanılmayan ne varsa)
  • Ayakkabı (spor, klasik, bot, çizme,…)

Hepimize iş düşüyor. Destek olmak, duyurmak, takip etmek,…

Kısaca işin ucundan gerçekten tutmak lazım.

“0 km.Bızdıklar” okurlarına güvenim sonsuz 🙂

Kontakt Bilgileri şu şekilde:

Ağrı/Patnos  Doğansu Köyü Doğansu İlkokulu / Ortaokulu için
Sema Güvel  – Matematik Öğretmeni
Atatürk Mah. Zeki Çelik Cad. Yeni Apart Kat: 3 Daire :9  Patnos /Ağrı

Sema Öğretmen cep telefonu: 0530- 528 5486 /semaguvel@gmail.com

 
papatya

Önemli Aktivite Notu 1: Bu Pazar, yani 6 Ekim‘de, SMA’nın katkılarıyla saat 10:30-13:30 arasında, The Ritz Carlton Oteli’nde  “İlk Yıllarda Çocuk Beslenmesi Eğitimi” gerçekleşecek. Organizasyonu anneysen.com gerçekleştiriyor. Eğitimi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları/Çocuk Gastroenteroloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz verecek.

Katılmak isteyenlerin isim, soyisim, anneysen.com üye ismi (üye değilseniz anneysen.com’a üye olmanızı öneririm), telefon numarası ve çocuk yaşı bilgilerini egitim@anneysen.com‘a göndermeleri gerekmekte.

papatyaÖnemli Aktivite Notu 2: Yine 6 Ekim, Pazar günü Belgrad Ormanı’nda “Geyik Koşusu“nu kaçırmayın. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı parkurları olan bu koşu, temiz havada ve eğlenceli bir ortamda ailecek vakit geçirmeniz için bir fırsattır bence 🙂 Koşmasanız da yürüyüş ve spor dolu bu ortamda bulunmak size iyi gelecek. 

Kayıt ve detaylı bilgi için: http://www.geyikkosulari.com/geyik-kosulari-kayit-ol.php

 

Leave a comment