0 km. Haberler

Bugün son derece önemli birkaç bilgi aktarmak istiyorum sizlere.

İlk haberimiz “ALL, forkids” Dergisi’nden.

Daha önce All For Kidsbaşlıklı yazımda, Mini Baby&Pregnancy’den sonra, bu harika dergide de bir köşem olduğunu duyurmuştum sizlere.

Ben, yazdığım ya da güzel projeler için işbirliği yaptığım isimleri fazlasıyla benimsiyorum. Bu da beraberinde “Birlikte daha neler yaratabiliriz?” ve “Onları nasıl farklı kılarız?” “Nasıl kendi kendilerini geçmelerini sağlarız?” düşüncelerini getiriyor.

Bu nedenle “ALL,forkids” Dergisi’nin Yayın Yönetmeni sevgili Selin Aktaş bana telefonda gayet doğalmışçasına “Bizim artık iPad uygulamamız var ve bu Türkiye’de bir ilk.” deyince havalara zıpladım. Nasıl yani? Bunu duyurmak lazım. O kadar çok kişi artık iPad kullanıyor ki. Giderek sanal dünya basılı mecrayı geride bırakıyor. Sonuçta konuya el attım ve buradan duyurmaya karar verdim sevgili okurlar.

ALL,forkids Haziran 2011 sayısı

Videoları, ekstra fotoğrafları, farklı ürün seçenekleri ve canlı sayfa özellikleriyle, dergiyi iPad’den takip edebileceksiniz. Üstelik sadece güncel sayılara değil, kaçırdığınız sayılara da iPad üzerinden ulaşabileceksiniz.

“ALL, forkids Dergisi” ilklerin dergisi olmaya devam ediyor anlayacağınız. İlk çocuk moda dergisi ve şimdi de ilk iPad uygulaması olan çocuk dergisi.  Burada çok önemli bir nokta var, ben vurgulamazsam gözden kaçar: “ALL,forkids” bebek değil, çocuk dergisi. İçeriği, yazıları, tarzı bu yönde. Dolayısıyla farklı bir yaş grubuna hitap ediyor.

Türkiye’de harika bebek dergileri var. Ancak belirli bir yaştan sonra, bebekleriniz çocuk olduğunda içerikler size yetmemeye başlıyor, daha farklı arayışlarda oluyorsunuz. Bunu ben de yaşıyorum beş yaşında bir çocuk sahibi olarak. İşte bu noktada çocuk dergileri önemli oluyor bizler için.

İleride daha pek çok “ilk”e imza atacak “ALL,forkids”. İnşallah ben de buradan sizlere gururla duyurusunu yapıyor olacağım.

Peki nasıl indireceksiniz bu uygulamayı?

Ücretsiz olarak, AppleStore‘daki Turkcell Dergilik ve Dijimecmua uygulamalarını kullanarak indirebilirsiniz. Ayrıca, Dijimecmua’nın iPhone uygulamasını kullanarak ALL,forkids’i mobil cihazınızdan da takip edebilirsiniz.

Bu arada Haziran sayımızı sakın ama sakın kaçırmayın. Bu sayıyı cesur babalar yazdı. Harika resimlerini ve son derece özel hislerini paylaştılar Babalar Günü vesilesiyle. Ben hep diyorum: “Babalar da duygusal. Yeter ki hissedebilmeleri ve hislerini aktarabilmeleri için uygun ortamı sunalım, destekleyelim.” diye. İşte kanıtı bu ayki “0 km. Bızdıklar” köşesinde.

anneysen.com ve Tırtıl Kids Kitabevi kampanyası

İkinci haberimiz aralıklarla (bazen bu aralıklar fazla geniş oluyor maalesef) en sevdiğim yazılarıma yer verdiğim anneysen.com sitesi ile okuma saatlerimizi keyifle yaptığımız, birlikte Kitap Şenliği’ne katıldığımız Tırtıl Kids Kitabevi’nin ortak projesi ile ilgili. Üstelik Türkiye çapında tüm annelerin Haziran ayı boyunca faydalanabileceği bir fırsat. Ben de buradan duyurmak istedim, hepinizin işine yarayabilir düşüncesiyle.

Özetlemek gerekirse, www.anneysen.com üyesi anneler Tırtıl Kids Kitabevi sanal mağazasından yapacakları tüm alışverişlerde anında % 10 indirim hakkı kazanıyor.

Aynı zamanda yapacağınız alışverişle çocuğunuz için sürpriz hediyeler de kitaplarınız ile birlikte evinize geliyor.

“Bu fırsattan faydalanmak için ne yapılacak?” diye sorarsanız:

Önce www.anneysen.com‘a üye oluyosunuz.

Sonra http://www.anneysen.com/Tirtil-Kids-Kitapevi.aspx adresinden Tırtıl Kids’in sanal mağazasına ulaşıyorsunuz.

Beğendiğiniz kitabı seçip siparişinizi verdiğinizde tek yapacağınız beklemek oluyor (En zor tarafı da bu olsa gerek, değil mi? :))

Tırtıl Kids'de okuma saatiBir haber de okuma saatini takip edenleri ilgilendiriyor. Yaz döneminin son okuma saatini 15 Haziran, Çarşamba günü saat 16:30‘da İstinye Park Tırtıl Kids‘de yapacağız. Yine 4-6 yaş grubu için ideal bir okuma saati olacak. Ama benim çocuğum kitaba alışsın, sakin de durur, dinler derseniz daha küçükleri getirebilirsiniz. Ya da çocuğum yedi yaşında ama sıkılmaz derseniz yine kollarımızı açmış sizleri bekliyor olacağız. Bizimki sadece okuduğumuz kitapların tarzını anlatabilmek için belirtilmiş bir yaş grubu.

Okumamız bu sefer de Türkçe olacak. Yeni sezona muhtemelen İngilizce ile başlarız. Yaz tatilinizden önce bu aktiviteye katılabilirseniz görüşmüş oluruz. Harika olur!

Son ama belki de en önemli haberimiz ise: İki tane çılgın anne, çocuklarını ve sevgili eşlerini öpüp, koklayıp bırakarak birkaç günlüğüne kaçamak yapacaklar. Bu annelerden biri müşterilerinden izin istedi, diğeri de sizlerden izin istiyor. Bu hafta Cuma yazısı olamayacak. Amaaaa dönüşte, seyahatimizle ilgili sizleri güldürücek pek çok anımız olacağına inanıyorum 🙂

O zamana kadar, 0 km.Bızdıklar’ı takip etmeye ve bizi duyurmaya devam edin lütfen 🙂

 

Leave a comment