2018 Haberleri

Haber Türk TV – Oylum Talu ile Söz Sende Programı – 29 Kasım 2018
Uzman Klinik Psikolog Börte Özdemir ile birlikte Oylum Talu’nun konuğu olduk.
Kitapların çocukların gelişimindeki rolden, mutlu çocuk nasıl olunura kadar pek çok konuyu, sevgili Talu’nun soruları sayesinde ele aldık.

Müminoğlu, Bursa’da okurlarıyla buluştu

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, en çok sevilen çocuk kitabı yazarlarından Defne Ongun Müminoğlu ile küçük okurlarını buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, öğrencilere yönelik çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapan Lala şahin Paşa Çocuk Kütüphanesi ve Hançerli Medresesi Kütüphanesi, ‘Sosyal Yaşam Toplu Yaşama Kuralları’ kitabının yazarı Defne Ongun Müminoğlu’nu ağırladı. Sevilen yazar, Doburca, 22. Yüzyıl, Mümin Gençoğlu ve Namazgah İhsan Dikmen ilkokulları öğrencileriyle bir araya geldi.

Çocuklarla keyifli söyleşiler gerçekleştiren Müminoğlu, yazarlığa nasıl başladığını, yazarken nelerden ilham aldığını, kitap yazmanın aşamalarını, resimlemeyi ve yazmanın inceliklerini paylaştı. Kitabı okudukları anda çocuklardaki mutluluğu görmenin, mesleğinin en keyifli yanı olduğunu söyleyen yazar, okurlarının sorularını da cevaplandırdı. Anne ve babalarının kitap okuduğunu gören çocukların kitaplarla daha fazla vakit geçirmek için heveslendiğini de söyleyen Müminoğlu, Bursa’daki tarihi mekanların restorasyonla kültür sanat merkezleri olarak kullanılmasından çok etkilendiğini de belirtti. Söyleşinin ardından yazar, çocuklar için kitaplarını imzaladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanı Aziz Elbas, keyifli söyleşinin ardından Defne Ongun Müminoğlu’na Yeşil Türbe çinisi hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/muminoglu–bursa-da-okurlariyla-bulustu/haber/25395/